XXXII Niedziela Zwykła, 11 listopada 2012 roku

 1. Dzisiaj obchodzimy 94. rocznicę odzyskania niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy dziś spełniają służbę Ojczyźnie na poziomie Państwa i Samorządu na równi z Tymi , którzy kiedyś walczyli o przyjście dnia niepodległości. Flagi i modlitwa niech będą dziś wyrazem naszego zatroskania o wspólne dobro.

 2. Dzisiejsza Niedziela jest Dniem Modlitwy za Kościół prześladowany, w tym roku pod hasłem "Pokój dla Egiptu". Pamiętajmy o chrześcijanach prześladowanych w Egipcie. Puszka na potrzeby Kościoła w Egipcie po mszy św. przed Kościołem.

 3. Uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum nr 1, wolontariusze Hospicjum św. Wawrzyńca w Gdyni tuż po mszy św. będą rozprowadzać kalendarze hospicyjne na 2013 r. Dochód ze zbiórki przeznaczony zostanie na wyposażenie budowanego stacjonarnego hospicjum dla dzieci w Gdyni. Za wspieranie Gdyńskiego Hospicjum organizatorzy składają serdeczne Bóg zapłać..

 4. Chór Cecylia zaprasza na Koncert Pieśni Patriotycznych, który odbędzie się dziś, 11 listopada 2012 roku o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 1. Obok naszego Chóru wystąpi gościnnie Pomorski Zespół 4Capriccio pod dyr. p. Krzysztofa Brzozowskiego

 5. Różaniec z wypominkami codziennie o godz. 18.00. W środy nabożeństwo do Wspomożycielki Wiernych, w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego wypominkami.

 6. Ks. Stanisław Kozera obchodzi w tym tygodniu imieniny. Będziemy się modlić w jego intencji  i życzenia złożymy we wtorek 13 listopada podczas mszy św. wieczornej o godz. 18.30.

 7. Salezjanie współpracownicy we wtorek będą również modlić się za swoich braci i siostry podczas nabożeństwa o 18.00 i  mszy św. o godz. 18.30.

 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00. Adorację animują Oratorium i Poradnictwo Rodzinne. Za tydzień adorację animuje Kościół Domowy.
  "Cierpimy – w różnym stopniu, spotykamy w naszym życiu rzeczy, które nas przerastają, których chcielibyśmy uniknąć. Każdy z nas ma różne ciężary – ciężary czyjegoś niezrozumienia, straconej miłości , ponadto do tego ciężaru dołącza się coś jeszcze … jak ja sobie z tym wszystkim poradzę. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię…” (Mt 11, 28-30) Zapraszamy wszystkich borykających się z różnymi problemami na Adorację Najświętszego Sakramentu w środę po Mszy Świętej wieczornej. Adorację poprowadzą Oratorium i Poradnictwo Rodzinne."[marian]

 9. Oaza organizuje Oazę Modlitwy w Sychowie w dniach 16- 18 listopada . Zapraszamy tych którzy jeszcze się wahają, a chcieliby pojechać. Koszt 35 zł. Więcej informacji u Księdza Janusza.

 10. Oratorium zaprasza wyjście do straży pożarnej – zbiórka 17 listopada 2012 r., godz. 15.00.

 11. Msza św. w języku kaszubskim zostanie odprawiona w kościele św. Jana z Kęt w niedzielę 18 listopada o godz. 14.00.

 12. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny odbędzie się w 1. Niedzielę Adwentu, 2. grudnia podczas każdej mszy św. Nie roznosimy opłatków po domach w naszej parafii.

 13. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.

 14. Solenizantów i Jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.