XXXNZ, Rocznica Poświęcenia Kościoła , 28 paździenika 2012 roku

 1. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej Biskupem Diecezji Pelplińskiej. Nominacja ta została ogłoszona przez Stolicę Apostolską 27 października 2012 r. o godz. 12.00 W związku z tą nominacją Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź wystosował list to Duchowieństwa i Wiernych [WWW / PDF].
 2. Dziś w parafii liczymy wiernych uczestniczących w nabożeństwach jak i przystępujących do komunii św.
 3. Witamy w naszej Parafii O. Wiesława Śpiewaka CR Prowincjała Księży Zmartwychwstańców, który głosi kazania o bł. Matce Celinie założycielce ss. Zmartwychwstanek. Dziś wyrażamy również radość z obecności ss. Zmartwychwstanek, od wielu lat pracujących w naszej parafii.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję Akcji Katolickiej za przygotowanie i przeprowadzenie wspomnienia Jana Pawła II w minionym tygodniu.
 5. Rekolekcje odnowy w Duchu Świętym  w parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbywają się ew wtorki o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00. Adoracja przez godzinę w milczeniu. Za tydzień adorację animują przygotowujący się do bierzmowania.
 7. Holy Wins Reda 2012  "Wieczór Świętych" rozpoczyna się 31 października o g. 19.30 w parafii NMP Wniebowziętej w Redzie . W programie: przedstawienie "Wszyscy Święci", konferencja o świętości, Marsz do kościoła św. Antoniego i Eucharystia. Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w gablocie [pdf].
 8. Wszystkich Świętych. 1 listopada, przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja Żałobna na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie tej o godz. 15.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust:
  a) zupełny w dniach 1-8 listopada
  b) częściowy w inne dni.
  Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią zwykłe warunki: przyjęcie sakramentu pojednania i pokuty, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa wg intecji Ojca św.
 9. Kontener na śmieci zostanie wystawiony dodatkowo na boisku od poniedziałku – wejście przez środkową furtkę przy boisku.
 10. Dzień Zaduszny, a więc wspominamy wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 dla dzieci i 18.30 i 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 8.00, 
  Procesja Żałobna na Starym Cmentarzu nastąpi po Mszy św. o godz. 9.30-zbiorowej za Zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach.i 
 11. Dzień zaduszny to również I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Dzieciom proszę przypomnieć o I piątkowej Komunii św. wynagradzającej. Jeżeli, spowiedź była dzień wcześniej to wystarczy przyjęcie Komunii św. Msza św. 17.00 dla dzieci, 18.30, 19.30 – dla młodzieży.
 12. Koronka do miłosierdzia Bożego z wypominkami w piątek o godz. 18.00. 
 13. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 14. Różaniec z wypominkami o godz. 18.00. rozpoczynamy od soboty.
 15. I niedziela miesiąca  Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 16. W kancelarii można składać karteczki z wypominkami jednorazowymi lub rocznymi (na godz. 7.40 i 12.10)
 17. Ministranci rozprowadzają lampki i znicze w ramach corocznej akcji „Najtańsza lampka u ministranta”. Będzie je można nabyć także we Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dochód przeznaczony jest na rzecz naszej Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza.
 18. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii
 19. Solenizantów i jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.
 20. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Amalia Strzyżewska, l. 79, zam. ul. Bądkowskiego, pogrzeb w poniedziałek o g. 12.00