XXVII Niedziela Zwykła 2013

1.          I niedziela miesiąca  Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

2.          Dziś w niedzielę przed ogłoszeniami członkowie Neokatechumenatu składają świadectwo swojej wiary i zapraszają na katechezy w dzisiejszą niedzielę po mszy wieczornej,  w poniedziałki i czwartki o godz. 19.15.

3.          Zgodnie zatem z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, niedziela 6 października będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju i zbiórki do puszekna rzecz Syrii  we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej. Zebrane ofiary przekażemy poprzez naszą diecezjalną Caritas.

4.          Msza św. dla III Zakonu św. Franciszka w poniedziałek o g. 8.00.

5.          W poniedziałek Spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej o godz. 19.00.

6.          We wtorek o godz. 18.30 na Mszy Św. Ks. dr Leszek Jażdżewski wygłosi słowo o b-pie Dominiku                  i zaprezentuje swoją najnowszą publikację pt. " Ksiądz Biskup Konstantyn DOMINIK życie i pamięć o Nim na Kaszubach    i Pomorzu". Serdecznie zapraszamy.

7.          Spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka  w najbliższy wtorek w Oratorium o godz.19.00. Tematem spotkania będzie ,,zawierzyć Opatrzności Bożej,,

8.          W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

9.          Adoracja Najświętszego Sakaramentu w środę od g. 19.00 do 20.00.

10.     Warsztaty Artystyczne, odbędą się w sobotę 12. 10. 2013 r. o godz.10:00. Podczas warsztatów rodzice dzieci przejdą na wykład pt. "Kobieta kapłanką miłości" Ogłoszenie to znajduje się również na tablicy ogłoszeń przy głównym wyjściu. ( czas trwania ok. godziny)

11.     Msza św. dziękczynna w I rocznicę koronacji wizerunku NMP Wspomożenia wiernych w sobotę o godz. 18.00.

12.      Za Tydzień Odpust Bożej Opatrzności Podczas wszystkich mszy św. kazania głosi nasz parafianin ks. prof. Henryk Skorowski; w minionych latach rektor UKSW, dziekan Wydziału Nauk Społecznych i Historycznych. Po mszy św. o g. 12.30 procesja eucharystyczna. Bardzo proszę wszystkich odpowiedzialnych o przygotowanie procesji. Siostra Zofia zaprasza dziewczynki na próbę sypania kwiatków w piątek o g. 16.30.

13.      W dzień Odpustu Nabożeństwo fatimskie będzie po mszy św. wieczornej

14.      Za tydzień zbiórka przykościelna z okazji XIII Dnia Papieskiego Jan Paweł II-Papież Dialogu.

15.      W niedzielę, 13 października br. w łączności z Dniem Papieskim odbędzie się w Gdańsku kolejny już Marsz dla Życia i Rodziny organizowany przez Środowiska Rodzinne Archidiecezji Gdańskiej. Jest on odpowiedzią na wielki apel kanonizowanego wkrótce Jana Pawła II o budowanie cywilizacji miłości, która szanuje każde życie ludzkie.            Marsz przejdzie ulicami Starego Miasta w Gdańsku i rozpocznie się o godz. 15.30 na Placu Trzech Krzyży przy Stoczni Gdańskiej (zbiórka o godz. 15.00). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej „manifestacji za życiem” dzieci, młodzież, rodziny, grupy szkolne i parafialne i wszystkich ludzi dobrej woli.

16.      Po wakacyjnej przerwie rusza Oratorium, które będzie otwarte dla dzieci w piątki i soboty od godz. 15 do 18. Z tej okazji dziś po mszy świętej dziecięcej zapraszamy rodziców z dziećmi na herbatę i ciastko oraz dobrą zabawę do Oratorium.

17.      Dzieci klas V i VI oraz młodzież gimnazjalną zapraszamy na warsztaty teatralne, które prowadzi w Oratorium pan Piotr Lewicki związany z gdyńskimi teatrami: Miejskim i Muzycznym. Warsztaty rozpoczną się w sobotę o godz. 17.00

18.      Prasa Religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.

19.      Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.