XXIV Ministranckie Święto Dominika Sawio w Dębnie

Modlitwa poranna, śniadanie, uroczyste rozpoczęcie obchodów na stadionie lekkoatletycznym, skok w dal, przeciąganie liny, strzelanie, biegi i sztafeta… A tak naprawdę wśród wielu dyscyplin, uczyliśmy się jak spełniać w swoim życiu cztery wskazówki św. Dominka Savio – które mogą stać się programem życia każdego ministranta.

Módl się
Sumiennie wykonuj swoje obowiązki
Bądź zawsze radosny…
… i dobry dla innych!

Nowe zdjęcia z wyjazdukliknij

Zobacz film – kliknij

W dniach 28 – 30 kwietnia 2017 r. w Dębnie odbyło się 24. Ministranckie Święto Dominika Savio. Dębno w tym roku ugościł ponad 450 ministrantów, 30 księży i 80 wolontariuszy oraz przyjaciół rodziny salezjańskiej. Z naszej parafii pojechało na Święto 33 ministrantów, 6 rodziców oraz ekipa wspierająca.

Jest jeszcze jeden powód do radości, gdyż w nagrodę za zaangażowanie całoroczne i sumienną służbę przy ołtarzu pojechali w dniu 1 maja do Tropical Island w Niemczech. Powróciliśmy we wtorek do Rumi – radośni i zmęczenie.

 

Mimo tego, że na całe spotkanie mieliśmy niecałe pięć dni, to i tak udało się nam wspólnie przeżyć wspaniałe chwile, a nasi ministranci przywieźli osiem pucharów oraz mnóstwo medali, a w nich ten najcenniejszy za pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej dla Szkoły Podstawowej.

Dziękuję za wspólny wyjazd rodzicom, naszym wspaniałym czirliderką oraz ministrantom.

Inne wpisy ze Święta – kliknij

Galeria zdjęć – kliknij