XXI Niedziela Zwykła 2013

1.        Dziś przynosimy „Tornister pełen uśmiechów” na godzinę 11.00. Tornistry ofiarujemy podczas procesji do ołtarza z darami.

2.       Nie ma mszy św. o g. 15.00 przez okres całych wakacji.

3.       W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

4.        Akcja Katolicka zaprasza 29 sierpnia o godz.18.30 na Mszę Św oraz spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny 2013/2014  po Mszy Św w organistówce. Zapraszamy członków Akcji Katolickiej oraz wszystkich chętnych do udziału w naszej organizacji i pracy na rzecz Parafii .

5.       W najbliższą sobotę przypada miesięczne wspomnienie ks. Bosko. Tego dnia obchodzi swój Jubileusz Stowarzyszenie Lokalne „Salos” skupiające w swoich szeregach animatorów, którzy drogą sportu prowadzą do wiary i wychowania młodzieży. Uroczystoś rozpoczynamy mszą św. o g. 12.00 pod przewodnictwem ks. Inspektora Marka Chmilelewskiego. Tego dnia pragniemy szczególne uhonorować p. Jolantę Król, której zostanie wręczony medal „Salesiani Merentibus”. Medal ten otrzymują osoby, współpracujące z salezjanami i pomagają w realizacji posłannictwa salezjańskiego. Ponadtto zostaną wręczone podziękowania. Szczegóły na plakacie.

6.       W sobotę, 31 sierpnia br. o godz. 10.00 w  Bazylice  św.  Brygidy  w  Gdańsku odbędą się na uroczystości  rocznicowe  "Solidarności”. Rozpocznie je Msza św. dziękczynna w intencji Świata Pracy, za wielki zryw społeczny Solidarności, o szacunek i godność ludzkiej pracy. Następnie w marszu przejdziemy na Plac przy Pomniku Poległych Stoczniowców aby tam złożyć wieńce i kwiaty. 

7.       Pielgrzymka do Sanktuarium Królowej Polskiego Morza w Swarzewie odbędzie się w dniach 7-8 września br. (sobota – niedziela). Od dziś można zdeklarować chęć powrotu i dojazdu do Swarzewa autokarem, co pomoże w lepszej organizacji. (Jeżeli ktoś się nie zapisze a wyruszy spontanicznie też będzie mógł pojechać).W przyszłą niedzielę będzie możliwość wsparcia finansowego organizowanej pielgrzymki, co stanowić będzie mogło również mój wkład i duchowy udział w pielgrzymce parafialnej, powierzając własne intencje pielgrzymującym do sanktuarium.  Puszka na rzecz pielgrzymki 1 września przed kościołem.

8.       Kancelaria w czasie wakacji czynna we wtorek i czwartek
od 8.30 do 10.30 i od 17.00 do 18.00

9.       Konferencje dla małżonków 7 września od g. 9.30 w parafii Wspomożenia Wiernych. Koszt 40zł od osoby. Szczegóły na plakacie

10.   Prasa Religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny.

11.   Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.

12.   W minionym tygodniu odeszedł do Pana
śp. Jerzy Durałek, l.64, zam.,