“Wierni do końca” czyli kilka słów o XXVI SPE… i nie tylko

Na tegoroczną XXVI Salezjańską Pielgrzymkę Ewangelizacyjną pojechaliśmy w grupie ośmiu osób z naszej wspólnoty działającej przy parafii. Był to dla nas wyjątkowy czas rekolekcji w drodze. Jako wspólnota dołożyliśmy wszelkich starań, aby pielgrzymka przebiegła w jak najlepszej atmosferze.

W związku z tym angażowaliśmy się w różnych diakoniach muzycznej oraz ewangelizacyjnej. Staraliśmy się być otwarci na każdego spotkanego człowieka, dlatego wieczorami chętnie tańczyliśmy z dziećmi i rozmawialiśmy z mieszkańcami danej miejscowości, w której akurat nocowaliśmy.

W tym roku trzy osoby z naszej wspólnoty wygłosiły konferencje na trasie. Mówiliśmy m.in o powołaniu, patryiotyzmie, a także o metodzie czytania Słowa Bożego jako modlitwy.

 

Na Jasną Górę do naszej Mamy dotarliśmy 14 sierpnia po piętnastu dniach wędrówki. Wieczorem na Alejach odbyła się ewangelizacja, a po niej udaliśmy się na Apel Jasnogórski do Bazyliki. O godz. 22:00 w tym samym miejscu odbyło się czuwanie, które zostało przeprowadzone przez naszą pielgrzymkę. Był to czas radosnych śpiewów, refleksyjnych scenek, wzruszających świadectw, a przede wszystkim modlitwy. O północy odbyła się Msza św. która dla nas wszystkich była ogromnym przeżyciem. Oddaliśmy Matce Bożej całe nasze zmęczenie związane z pielgrzymowaniem i powierzyliśmy Jej nasze intencje, które nosimy w sercach.

Po SPE pojechaliśmy na jeden dzień do Krakowa. Udaliśmy się m.in do Łagiewnik, a wieczorem spędziliśmy miło czas ciesząc się wakacjami 🙂
Następnego dnia ruszyliśmy do Zakopanego. W trakcie kilku dni spędzonych w górach udało nam się wejść na Kasprowy Wierch oraz Czerwone Wierchy, Nosal, Halę Gąsienicową, Czarny Staw Gąsienicowy, a także Gubałkówkę. Był to dla nas aktywny czas, dlatego wróciliśmy do domów szczęśliwi po trzech tygodniach nieobecności.

Umocnieni w wierze dzięki pielgrzymce pragniemy dalej ewangelizować w naszym najbliższym otoczeniu! 🙂 Przed nami wiele duchowych wyzwań!