Na dzień 15 sierpnia zebrało się kilka wydarzeń. Był to dzień w którym uroczyście wspominaliśmy Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny nazywanym również Matki Bożej Zielnej, Święto Wojska Polskiego i 96 rocznica Bitwy Warszawskiej oraz Dzień urodzin św. Jana Bosko – patrona miasta Rumi.

logo Rumi Księdza BoskoŚwiętowanie rozpoczęliśmy od złożenia kwiatów przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej oraz na mogiłach żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Rumi. Następnie o godz. 12:30 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Mszy św. przewodniczył ks. Adam Popławski, Wikariusza Księdza Inspektora Inspektorii św. Wojciecha w Pile.

SALOS LogoPo Mszy Świętej ok. godzinie 14:00 nastąpiło oficjalne otwarcie i poświęcenie Boiska Wielofunkcyjnego ,,SALOS” Św. Jana Bosko. Do przecięcia wstęgi zaproszono osoby, które miały ogromny wpływ na zebranie środków i wybudowanie boiska.

herb RumiaPo przecięciu wstęgi, Burmistrz wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Rumi zaprosili mieszkańców na tort oraz na grochówkę. Chwilę później swój występ rozpoczęła główna gwiazda imprezy Arka Noego. Młodzi artyści przyciągnęli tłumy. Dla najmłodszych były również inne atrakcje: dmuchańce, wata cukrowa, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, a także pokaz iluzjonisty.logo_rumia naturalnie

Ostatnim punktem Festynu był mecz piłki nożnej: Księża i Samorządowcy z Rumi. Po zaciętej walce lepsi okazali się Księża wygrywając w meczu otwarcia 10-2. Po meczu i gratulacjach uczestnicy meczu stanęli do wspólnego zdjęcia.

„To boisko to świetna sprawa, na pewno będziemy zachęcać naszego syna do gry w piłkę nożną”- podkreślało młode małżeństwo na zakończenie imprezy. Nowe boisko, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji przyciągnęło w poniedziałkowe popołudnie bardzo liczną rzesze rumian. Ten piękny dzień na pewno na długo pozostanie w pamięci mieszkańców. (źródło: um.rumia.pl)

Zobacz galerię zdjęć:

GALERIA 1 – Urząd Miasta Rumia

GALERIA 2 – Parafialna