Jak co roku na początku września pielgrzymujemy do sanktuarium Matki Bożej do Swarzewa. W tym roku w pielgrzymce uczestniczyło 5 rumskich parafii: Podwyższenia Krzyża Świętego, Wspomożenia Wiernych, Jan z Kęt, Judy Tadeusza i Edmunda Bojanowskiego.

W sobotę, 5 września po Mszy św. o godz. 6:00 połączyliśmy siły i wyruszyliśmy w grupie liczącej ok 300 pielgrzymów. Nasze sobotnie pielgrzymowanie do Królowej Polskiego Morza rozpoczęliśmy od błogosławieństwa ks. Proboszcza. Nasza grupa w sporej części młodzieży wspierana przez młodych Salezjanów przeżywających w Rumi swoje rekolekcje udała się w trasę liczącą ok. 25 km z tradycyjnymi postojami w Mrzezinie i Pucku. Stały się one okazją do nauki tańca i wspólnej zabawy oraz do dzielenia się z mieszkańcami radością pielgrzymowania. Po przybyciu do Swarzewa ok. 13:30, pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium po czym pielgrzymi polecili się pod opiekę Matki Bożej. Spora grupa pielgrzymów została w Swarzewie aby uczestniczyć w uroczystościach Odpustowych, pozostali wrócili do Rumi zamówionymi autokarami.

W niedzielę, 4 września mieliśmy okazję dojechać autokarem z pod kościoła parafialnego do Swarzewa, który wyruszył o godz. 8:30. Po Sumie Odpustowej, której przewodniczył biskup Sławoj Leszek Głódź udamy się w drogę powrotną ze Swarzewa do Rumi. W tym roku nasza pielgrzymka powrotna do Rumi liczyła 150 osób. Przy dźwiękach orkiestry i spadających kropel deszczu dotarliśmy ok. 18:15 do kościoła parafialnego prowadzeni pod czujnym okiem naszej drogówki.

Dziękuję wszystkim osobom, które w tym roku wspierały pielgrzymów zarówno duchowo jak i materialnie. Rozpoczynając od parafian na czele z ks. Proboszczem w Mrzezinie, którzy przygotowali poczęstunek, dziękuję osobom niosącym feretron, sztandary, Ministrantom, Siostrom Zmartwychwstankom i Salezjankom, Księżą i wszystkim osobom dobrej woli, którzy wspierali naszą wspólną pielgrzymkę modlitwą i ofiarą.

Zobacz zdjęcia – kliknij