Półkolonie letnie ,,Salezjańskie Lato 2017″ – Turnus 1

W dniach 3-7 lipca w naszej parafii odbył się pierwszy turnus Półkolonii letnich ,,Salezjańskie Lato 2017". Półkolonie zorganizowane zostały przy współudziale środków z dotacji z budżetu miasta Rumi.

W ramach półkolonii uczestniczy 48 dzieci, 4 aniamtorów i 4 wychowawców.

W poniedziałek pojechaliśmy autokarem do Kniewa na Fermę Strusi gdzie poznaliśmy Emu, Strusie, Osły i inne zwierzęta. Dodatkową atrakcją był jajecznica z dwóch jaj strusich oraz ognisko. We wtorek pojechaliśmy autokarem do Władysławowa do Domu Rybaka i Swarzewa do Muzeum klocków LEGO, gdzie czekały na nas różne atrakcje a przede wszystkim ogromny plac zabaw. W środę wybraliśmy się do JumpCity w Rumi, aby poskakać na trampolinach. Tego samego dnia uczestniczyliśmy w pierwszej części warsztatów plastycznych przygotowanych przez Panie z Pracowni Malarskiej z Rumi.

W czwartek wybraliśmy się na basen i kręgle do Hotelu Faltom w Rumi, a w piątek uczestniczyliśmy w drugiej części zajęć plastycznych i wybraliśmy się na film ,,Auta 3 do Multikina w Rumi. W drodze powrotnej złożyliśmy wizytę w Urzędzie Miasta Rumi gdzie Zastępca Burmistrza Pan Piotr Wittbrodt przybliżył nam pracę w Urzędzie Miasta i po nim oprowadził.

Po powrocie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz wspólne zdjęcie. Dodatkowo wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczestnicy za najładniejszy zeszyt wspomnień z półkolonii.

Dziękuję wszystkim wychowawcom i animatorom za zaangażowanie oraz pomoc w przeprowadzeniu półkolonii jak również rodzicom za dobrą współpracę.

Dziękuję również wszystkim dobrodziejom naszych półkolonii, tym mniejszym i większym a przede wszystkim Urzędowi Miasta Rumi, Bankowi Spółdzielczemu z Rumi, Portowi Gdynia oraz Panu Damianowi Skierce z Piekarni ,,uSkierki".

Galeria zdjęć - KLIKNIJ

Program półkolonii - Turnus 1