W dniach 17-22 lipca w naszej parafii odbył się trzeci turnus Półkolonii letnich ,,Salezjańskie Lato 2017″. W ramach półkolonii uczestniczyło 22 chłopaków, 3 wychowawców i 1 kierownik.

W poniedziałek poszliśmy do kina na film oraz zorganizowaliśmy grę terenową. We wtorek pojechaliśmy do Rzucewa i Pucka na plażę. Skorzystaliśmy tego dnia z możliwości popływania na Windsurfingu w szkole Marzeny Okońskiej ,,Na Fali”.

Środa minęła nam w Pucku. Było dużo zabawy na plaży i kolejny dzień łapania wiatru w żagle. W czwartek wybraliśmy się pociągiem na Hel, aby zobaczyć umocnienia armatnie na cyplu i skorzystać z możliwości popływania w Bałtyku.

Piątek minął nam na grach planszowych i pomimo złej pogody humor dopisywał. W sobotę przygotowaliśmy łódki w Swarzewie, aby skorzystać z teorii i nabyć praktyki na wodzie. Tego dnia część grupy pływała na rowerach wodnych, część na łódkach typu ,,Puck”.

Dziękuję wszystkim wychowawcom za zaangażowanie oraz pomoc w przeprowadzeniu półkolonii jak również rodzicom za dobrą współpracę.

Dziękuję również wszystkim dobrodziejom naszych półkolonii, tym mniejszym i większym, a przede wszystkim Bankowi Spółdzielczemu z Rumi za upominki oraz Panu Damianowi Skierce z Piekarni ,,uSkierki”. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać.

Galeria zdjęć – kliknij