W poniedziałek, 27 czerwca rozpoczął się w naszej parafii pierwszy z trzech turnusów półkolonii letnich ,,Salezjańskie Lato 2016″. Są to półkolonie dla dzieci i młodzieży organizowane przez SL SALOS oraz Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi przy współpracy z Urzędem Miasta Rumia.

000-DSC_0804Pierwszy dzień rozpoczęliśmy od Mszy świętej sprawowanej w kościele parafialnym. Po Mszy św. nastąpił podział na grupy oraz zapoznanie się uczestników z Wychowawcami oraz Animatorami. Tego też dnia wybraliśmy się do Multikina na seans filmowy oraz do Urzędu Miasta Rumi. logo Rumi Księdza BoskoMieliśmy okazję spotkać się z Panem Burmistrzem, który oprowadził nas po najważniejszych miejscach w Urzędzie oraz opowiedział o sali w której odbywają się posiedzenie Rady Miasta.

We wtorek wyjechaliśmy do Gdańska. Weszliśmy na górę Pachołek skąd mogliśmy oglądać panoramę miasta, a następnie udaliśmy się do ZOO.SALOS Logo

W środę wybraliśmy się do Władysławowa na park linowy ,,TarzanPark”, który okazał się o wiele bardziej wymagający niż się początkowo wydawało. Dzieci miały możliwość przejść jedną z sześciu tras – od zielonej dla najmłodszych do czarnej dla wysportowanych i nie bojących się nowych wyzwań.

logo_rumia naturalnieW czwartek wybraliśmy się do Wejherowa do Parku, aby skorzystać z placu zabaw, a następnie pojechaliśmy nad zatokę do Pucka. Na plaży miejskiej w Pucku mieliśmy okazję korzystać z kąpieli wodnych i słonecznych oraz nabrać umiejętności pływając na Windsurfingu w szkole ,,Na fali” Pani Marzeny Okońskiej.

herb RumiaW piątek udaliśmy się do Rzucewa do Osady Łowców Fok. Tam zwiedziliśmy zamek Jana III Sobieskiego, przeszliśmy ścieżką edukacyjną oraz uczestniczyliśmy w prezentacji grup biorących udział w półkoloniach. Następnie każdy z wychowawców nagrodził swoich uczestników za szczególne osiągnięcia w tworzeniu klimatu radości i pomocy bliźniemu.

Galeria Zdjęć – Kliknij