Puzzle ks. Bosko,,Jesteście złodziejami! Ukradliście mi serce!” – tymi nietypowymi słowami ks. Bosko naszych czasów – Generał Salezjanów – ks. Angel Fernandez Artime wyraził zachwyt nad tym co spotkał w Szczecinie. Czas wzajemnego ubogacania się, modlitwy, tańców, koncertów, wzajemnego słuchania się i szukania drogi do Boga i wiele innych rzeczy wydarzyło się na Zlocie. Ks. Generał zachwycił się polską młodzieżą, która otaczają Go staje się znakiem obecności ks. Bosko wśród nas.

Hasłem tegorocznego Zlotu, były słowa ,,Wszyscy jesteśmy księdza Bosko”. Symbolizować je miała układanka z 3000 puzzli które układało ponad 800 osób z wszystkich grup i wspólnot salezjańskich w naszej Inspektorii w tym również delegacja 35 osobowa z naszej parafii. Puzzle tworzą obraz który rozpocznie peregrynację po parafiach i wspólnotach salezjańskich w ramach Jubileuszu 200-lecia urodzin ks. Bosko. W naszej parafii będzie w dniach 8-15 października br.

Jeżeli jakiegoś elementu na niej zabraknie – mówił ks. Wiesław – wówczas obraz będzie niepełny. Potrzeba zatem zaangażowania każdego z nas, aby obraz ks. Bosko w naszych wspólnotach mógł się odnawiać, abyśmy mogli czerpać z doświadczenia wielkiego wychowawcy dzieci i młodzieży. Ks. Generał, mówił, że każdy z nas może stać się ks. Bosko dla dla drugiego człowieka, którego przyprowadzi do Boga. Zwrócił też uwagę na tożsamości charyzmatyczną grup i wspólnot Salezjańskich, które są znakiem obecności Pana Boga w naszych środowiskach.

Zaproszeniem na kolejny – X Zlot MGS do Krakowa w 2016 roku w ramach Światowych Dni Młodzieży ks. Jarosław Pizoń już po ,,pasterce” podziękował za wytrwałość i świadectwo

Posłuchaj słówka na dobranoc ks. Generała – kliknij

Zobacz filmik Dzień 2 – przygotowany przez SGM – kliknij

 

 

 

Kategorie: Wydarzenia