2015 MB Fatimska,,Dzieci moje, odmawiajcie różaniec”. Jest to wezwanie Matki Bożej z Fatimy, która otacza troską każdego człowieka, szczególnie tego, który jest zaniedbany duchowo.

Nabożeństwa różańcowe w październiku odprawiane są w naszej parafii:

  • dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz. 17:00
  • dla młodzieży bierzmowanej – w piątki o godz. 19:30
  • ogólne – przez cały tydzień o godz. 18:00.

Po każdym nabożeństwie o godz. 17:00  dzieci otrzymają kolejny element układanki, które utworzą obrazek z popularnymi wizerunkami Marki Bożej Różańcowej. Dodatkowo po różańcu w poniedziałek i czwartek zapraszamy dzieci do Oratorium na ciepłą herbatę, gry i zabawy.

W ramach różańca zapraszamy również na konkurs o nazwie #BoskiZasięg, który trwa przez cały miesiąc i przeznaczony jest dla dzieci uczęszczających na nabożeństwa różańcowe w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi.

Konkurs podzielony jest na cztery etapy:
1. #DobrySprzęt – niezbędny do dobrej modlitwy, a zatem wykonaj dowolną techniką Różaniec i przynieś go do kościoła do 5.10.2016r, rozstrzygnięcie I etapu konkursu 6.10.2016r.

2. #ZłapZasięg – Zaczynamy się modlić… ale jak to zrobić? Wykonaj pracę plastyczną, format A4, technika dowolna w której przedstawisz w jaki sposób modlimy się na Różańcu – trudność zadań wzrasta, do dzieła! Na prace czekamy do 12.10.2016r, rozstrzygnięcie II etapu konkursu 13.10.2016r.

3. #BezLimitu – Na Różańcu można modlić się zawsze i wszędzie. Gdzie i z kim się modlisz? Może masz w domu miejsce z obrazem Pana Jezusa, Matki Bożej, figurkę albo krzyż przy którym się modlisz? Zrób Zdjęcie i przynieś je do 19.10.2016r, rozstrzygnięcie III etapu nastąpi 20.10.2016r.

4. #ForEver – Na zawsze w Boskim Zasięgu, ale nie sam! Zareklamuj modlitwę różańcową! Wykonaj pracę plastyczną, format A4, technika dowolna i przynieś ją do 26.10.2016r., rozstrzygnięcie IV etapu nastąpi 27.10.2016r.

UWAGA!!!
Każda praca musi byd podpisana: Imię, Nazwisko, klasa, szkoła (przedszkole) dziecka. Prace przynosimy do zakrystii. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane w kościele, a następnie po ogłoszeniu wyników, będzie można je zabrad do domu. Zapraszamy do udziału i trwania w #BoskimZasięgu.

S. Benedykta Dziedzic CR
Ks. Michał Kwiatkowski SDB

Regulamin konkursu do pobrania w PDF – POBIERZ

Kategorie: Wydarzenia