UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze święte o godz. 6.30; 8.00; 9.30, 12.30 i 18.30

Po Mszy świętej o godz. 9:30 wyrusza procesja Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Procesja Bożego Ciała przejdzie ulicami: Kościelną, Mostową, Wiązową, Borówkową, Chełmińską, Dębogórską, Kościelną.

Niezależnie od miejsca zamieszkania, udekorujmy na ten dzień okna naszych domów, by godnie powitać przechodzącego Chrystusa Pana. 

To Chrystus, za którym idziemy w Najświętszym Sakramencie, wzywa nas do tego byśmy naszym życiem dawali czytelne świadectwo wobec innych, w tym świecie, by o nim opowiadać i głosić.

Uroczystość Bożego Ciała jest przed wszystkim okazją do publicznego wyznania wiary w Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie uczestniczymy tylko dlatego, że jest to święto obowiązkowe, lecz powinno być odpowiedzą na wezwanie Chrystusa do dawania świadectwa swoim życiem.

W czasie Eucharystii umacniamy swoją wiarę, w czasie procesji wyznajemy ją publicznie. Sens uczestnictwa w tych wydarzeniach, polega też na tym, że otwieramy nasze serce na to, by ten świat stawał się bardziej Boży.

 

Kategorie: Wydarzenia