Marsz Rodzin 2012

Święta Rodzino z Nazaretu Błogosław Naszym Rodzinom.

U progu kończącego się 2012 roku w dzień Święta Świętej Rodziny z Nazaretu w Roku Wiary, który ogłosił Papież Benedykt XVI już ósmy rok z rzędu po wieczornej mszy św. kapłani, siostry zakonne, rodziny, młodzież jak i wszyscy wierni rumskich parafii, przemaszerowali z kościoła pod wezwaniem „ Podwyższenia Krzyża Świętego” w Rumi, głównymi ulicami naszego miasta, dziękując Panu Bogu za dar życia i za wszelkie błogosławieństwo w naszych rodzinach w minionym 2012 roku.

W marszu, podczas którego odmawiana była tajemnica radosna różańca świętego i który był przeplatany pieśniami kolęd, dotarliśmy do pomnika Jana Pawła II, przy którym odsłuchaliśmy słów Naszego Papieża skierowane do rodzin i odśpiewaliśmy Barkę, ulubioną pieśń Ojca Świętego. Następnie przemaszerowaliśmy do sąsiedniej parafii ks. Salezjanów, do kościoła Matki Bożej Wspomożenia Wiernych gdzie czekali już na nas miejscowi duszpasterze. Tutaj w modlitewnym skupieniu jedno z małżeństw w imieniu wszystkich, zawierzyło wszystkie nasze rodziny i wszystkich uczestników marszu, opiece Świętej Rodzinie z Nazaretu jak również okazaliśmy wdzięczność naszemu Bogu Ojcu wyśpiewując uroczyste Te Deum.

Miejscowy kapłan ks. Jacek Żurawski podziękował wszystkim uczestnikom marszu, przekazując wdzięczność i troskę małżonków w wychowaniu swoich dzieci i zaangażowaniu rodzin w parafiach w Kościele i w świecie. Po tym wszystkim nastąpił błogosławieństwo rodzin i wszystkich uczestników marszu.

Marsz Rodzin w tym dniu był jeszcze poprzedzony ewangelizacją wygłoszoną w formie świadectwa, jednej z rodzin z Domowego Kościoła- Justyny i Macieja Kopickich. Małżeństwo to podzieliło się tym, co uczynił w ich rodzinie i w nich samych Pan Jezus za pośrednictwem wspólnoty Domowego Kościoła i całego Ruchu Światło-Życie. Celem świadectwa było ukazanie piękna współpracy na płaszczyźnie Bóg i Rodzina i efektów tej Bożej Miłości. Mamy nadzieję, że po tym tak pięknym dniu, znajdą się małżeństwa z naszych parafii, które będą chciały odpowiedzieć Panu Bogu na słowa,, Czy miłujesz mnie więcej aniżeli ci” i podjąć trud wspólnego wychowania dzieci w miłości małżonków wzorując się na Świętej Rodzinie Nazaretu. Wdzięczni Bogu za cały ten dzień powiedzmy wszyscy razem,,

Chwała Ojcu i Synowi i Duchowi Świętemu jak była na początku teraz i zawsze i na wieki wieków, Amen”.

Krzysztof Śramski.