W dniu 6 lutego 2016 r. na hali MOSiR w Rumi odbył się po raz piąty Turniej piłki nożnej halowej św. Jana Bosko organizowany przez SL SALOS Rumia. Patronat nad Imprezą, która zbiera miłośników piłki nożnej halowej i ks. Bosko wzięli: Proboszcza Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi oraz Burmistrz Miasta Rumi. W Turnieju uczestniczyło 8 zespołów, dziewcząt i chłopców uczęszczających do klas V-VI Szkół Podstawowych i I klas Szkół Gimnazjalnych razem 64 osoby.

1-2016 02 06 V Turniej piłki halowej św

Na rozpoczęcie Turnieju ks. Michał Kwiatkowski poprowadził modlitwę i poprosił o wstawiennictwo św. Jana Bosko – Patrona Miasta Rumi, młodzieży i sportowców. Oficjalnego otwarcia i powitania przybyłych sportowców, kibiców i rodziców, dokonała p. Jolanta Król, a nad przebiegiem Turnieju czuwała dwójka sędziów.

Po czterech godzinach zmagań i zaciętej walki o każdą piłkę na boisku, wyłoniono zwycięzców. Podobnie jak w ubiegłym roku, zwycięzcami Turnieju po zaciekłej w walce finale z drużyną SERKI FC, została drużyna FC POMARCHHEWCE.

Kolejne miejsca zajęli:

I FC POMARCHHEWCE;

II SERKI FC;

III LSO ŚW. KRZYŻ;

IV FC PARÓWKI;

V FC CZAKMAR;

VI TYGRYSKI;

VII HEHESZKI;

VIII DRUŻYNA KSIĘDZA BOSKO

Turnieju ks. Marek Konkol, Prezes SL SALOS ukazał w kilku zdaniach ducha rywalizacji na boisku, których hartuje ducha i pomaga walczyć z przeciwnościami w dążeniu do świętości. Każda z drużyn otrzymała puchar oraz dyplom, a każdy z uczestników pamiątkowy medal, który wręczył Pan Tomasz Podsiadło, Przewodniczący Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miasta.

Na zakończenie Turnieju Pani Jolanta Król zaprosiła na kolejny, już VI Turniej piłki nożnej halowej św. Jana Bosko, który odbędzie się w przyszłym roku o okolicy liturgicznego wspomnienia św. Jana Bosko, które przypada na 31 stycznia.

  Organizator:

Marek Konkol SDB – Prezes SL SALOS

ks. Michał Kwiatkowski SDB

Jolanta Król

logo_rumia_sport

Kategorie: SALOS