2014 01 Półkolonie zimowePółkolonie zimowe – Turnus I – organizowane przy naszej parafii św. Krzyża wspólnie z SL SALOS Rumia – rozpoczęte.

Zgrana gromadka prawie 50 dzieci pod opieką doświadczonych animatorów i wychowawców jako zadanie na te ferie obrała wspólnie – aktywnie i bezpiecznie pomóc spędzić czas uczestnikom półkolonii.

Pierwszy dzień – poniedziałek 20 stycznia, rozpoczęliśmy od Mszy świętej o godz. 9:00. Po podzieleniu dzieci na grupy, udaliśmy się wraz z animatorami i opiekunami grup do salek aby zapoznać się z regulaminem, oraz zasadami bezpieczeństwa w trakcie trwania półkolonii, Po czasie wspólnej integracji i zabawy wyszliśmy w stronę Hotelu Faltom, korzystając z pływalni i grając w kręgiel.

Drugi dzień spędziliśmy na grach i zabawach w Oratorium oraz Salce ministranckiej przy parafii św. Krzyża. Udaliśmy się również do Galerii Rumia do Multikina na film. Po seansie odwiedziliśmy Panią burmistrz w Urzędzie Miasta z którą dzieci mogły zamienić kilka słów i zapytać się o pracę w Urzędzie Miasta.

Trzeci dzień półkolonii rozpoczęliśmy od gier i zabaw. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w turnieju w warcaby, grach w piłkarzyki, tenisa stołowego a następnie pojechaliśmy do Gdyni do Oceanarium. Mogliśmy przejść ścieżką edukacyjną oglądając niezwykłe gatunki ryb, płazów i ssaków pochodzących z różnych rejonów świata. Mieliśmy również możliwość uczestnictwa w prezentacji multimedialnej i filmowej, zajęciach pokazowych, udziału w laboratorium. Poznaliśmy specyfikę środowiska morskiego – jego bogactwo i zagrożenia. Dzień zakończyliśmy w McDonaldsie i powróciliśmy wspólnie do Oratorium przy naszej parafii. 

Czwarty dzień upłynął na zabawach w śniegu na terenie gospodarstwa agroturystycznego ,,Kolano” k/Wieżycy. Dzieci mały również możliwość uczestnictwa w kuligu, pieczenia kiełbasek w ognisku a nawet zjechania na dętkach ze stoku w Wieżycy. 

Piąty dzień to wyprawa do Aquaparku do Sopotu. Był to czas zabawy, pływania w basenie i brodziku, bicia prędkości w zjeżdżalni. Dzieci wracając do Rumi zmęczone i radosne ze spotkanych atrakcji zatrzymały się na przekąskę w McDonals. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tak radosny czas, w sposób szczególny animatorom oraz sponsorom, bez których wielu rzeczy nie sposób było by zorganizować i wspólnie przeżyć.  

Zapraszamy do GALERII ZDJĘĆ – KLIKNIJ

 

 

Kategorie: FerieSALOS