Oaza młodzieżowa w naszej Inspektorii działa już prawie 40 lat od kilku już lat rozpoczyna swój rok formacyjny od wspólnych zjazdów. W dniach 16-18 września zjechało się do Rumi ponad dwustu uczestników Oazy młodzieżowej wraz ze swoimi Moderatorami i Animatorami.

2016-09-rozpoczecie-roku-oazowero-rumiaMłodzież spotkała się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz gościnnie w drugiej rumskiej salezjańskiej parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wrześniowy zjazd wszystkich wspólnot oazowych związany jest z podsumowaniem rekolekcji wakacyjnych i z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego.

2016-09-rozpoczecie-roku-oazowero-rumia-002Był to piękny czas modlitwy, pięknych świadectw, wspólnego bycia razem, radosnych śpiewów i tańców oraz ważnych ustaleń w gronie moderatorów.

Podziękowania należą się całej bardzo dobrze działającej wspólnocie oazowej z Rumi – Krzyża na czele z moderatorem – ks. Januszem Tokarczykiem oraz wszystkim przyjezdnym, bo razem mogliśmy przeżyć ten czas na chwałę Pana Boga…

Moderator Inspektorialny Oazy Inspektorii św. Wojciecha w Pile

ks. Batłomiej Chmielewski SDB