Wakacyjny kurs lektora i ceremoniarza w Szczecinie

1-DSC00354W dniach od 29 czerwca do 7 lipca 2014 roku w Dziele Salezjańskim w Szczecinie na ul. Ku Słońcu 124, odbywał się kurs dla lektorów i ceremoniarzy z palcówek naszej Inspektorii. W spotkaniu tym uczestniczyli ministranci z Aleksandrowa Kujawskiego, Czaplinka, Torunia, Słupska, Szczecina (par. św. Jan Bosko), Główczyc oraz Rumi (św. Krzyż) - w sumie 33 osoby. Kurs poprowadził ks. Paweł Żurawiński wraz z kl. Krzysztofem Tomeczkowskim.

W czsie kursu uczestnicy mieli możliwość udziału w uroczystej Eucharystii w archikatedrze pw. św. Jakuba w Szczecinie, zwiedzanie świątyni, wdrapania się na punkt widokowy na wieży katedry. Innego dnia uczestnicy udali się na cmentarz, aby posprzątać grób ks. Lucjana Gierosa i innych Salezjanów oraz aby wspólnie pomodlić się za zmarłych. Wielką radością dla uczestników kursu była Msza święta prymicyjna, którą odprawił ks. Łukasz Pawłowski SDB z Rzymu.

Oprócz szeregu zajęć związanych z posługą lektora i ceremoniarza był także czas na dzień skupienia i adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, wspólne rozmowy, oglądanie meczy, filmów, grę w piłkę, grilla, a także wyjazd na basen oraz do kina Helios.

W sobotę 5 lipca odbył się egzamin, który wszyscy uczestnicy pomyślnie zdali. Natomiast w niedzielę 6 lipca, podczas uroczystej Mszy świętej w kaplicy szkolnej o godzinie 11.30, ministranci uczestniczący w kursie zostali promowani na ceremoniarzy i lektorów przez kanclerza kurii metropolitalnej szczecińsko-kamieńskiej ks. kan. dra Sławomira Zygę.

zobacz zdjęcia - KLIKNIJ