W dniu 15 marca w Debrznie po raz dziewiąty odbył się Ministrancki Turnij Tenisa Stołowego, który organizowany jest przez Parafię Wniebowzięcia NMP  w Debrznie oraz Salezjańską Organizację Sportową " SALOS- Debrzno". W tym roku zjechało rekordowo prawie 100 ministrantów z terenu naszej Inspektorii św. Wojciecha, którzy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: Szkoła podstawowa, Gimnazjum, Szkoła ponadgimnazjalna. Naszą parafię reprezentowało grono 7 ministrantów, którzy wyłonieni zostali w czasie wspólnej rywalizacji w swoich grupach wiekowych. Warto dodać, żę ministranci na codzień grają w Tenisa stołowego w SL SALOS Rumia lub w salce ministranckiej. 

Turniej rozpoczoł się Mszą Świętą sprawowaną w miejscowym kościele parafialnym, następnie uczestnicy wraz z opiekunami udali się na salę sportową przy Zespole Szkół w Debrznie. Każdy z uczestników otrzymał posiłek, pamiątkową koszulkę, a najlepsi tak indywidualnie jak i drużynowo udekorowani zostali pamiątkowymi medalami, pucharami oraz prezentami. Z naszje parafii Łukasz Bartelik zajoł 3 miejsce w kategorii Szkoła Ponadgimnazjalna, a wspólne osiągnięcia docenione zostały na 6 miejsce wśród 15 drużyn. 

Był to czas integracji oraz wspólnej rywalizacji, wzmacniania umiejętności zdrowej rywalizacji z zachowaniem wzajemnego szacunku. Już dzisiaj szujamy następców, którzy poj

DSC_0214

adą na jubileuszowy 10 Ministrancki Turnij Tenisa Stołowego do Debrzna aby godnie reprezentować grono ministrantów z naszej parafii. 

DSC_0196DSC_0220

ks. Michał Kwiatkowski SDB

Kategorie: LSO