W dniach 16 – 20 stycznia 2017 w naszej parafii odbyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży z Rumi pod nazwą ,,Salezjańska Zima 2017″.

W tym roku wychowawcy i animatorzy przygotowali dla uczestników wyjątkowe atrakcje. Dzieci w poniedziałek pojechały do Portu Lotniczego w Gdańsku, wtorek spędziliśmy w Akademii Marynarki Wojennej w Gdynii, w środę odbył się kulig w Kolanie k/Wierzycy, czwartek spędziliśmy w Aquaparku w Redzie, a w piątek poszliśmy do Multikina w Rumi na film ,,Sing”.

Miła atmosfera i dobra zabawa towarzyszyła przez cały czas trwania półkolonii. Grupa 30 chłopaków miała możliwość doświadczyć wielu niezapomnianych atrakcji jak na przykład uczestnictwo w szkoleniu i zajęciach praktycznych na strzelnicy w Akademii Marynarki Wojennej.

Wyjątkowa okazja natrafiła się również w Porcie Lotniczym, gdzie Pani Katarzyna oprowadzając młodzież pokazała pracę w Porcie Lotniczym oraz przybliżyła wiele ciekawych i do tej pory nie znanych ciekawostek dotyczących Portu Lotniczego w Gdańsku. Były też momenty dobrej zabawy jak udział w kuligu i poczęstunku zorganizowanym przez Państwa Kupper w Kolanie k/Wieżycy. Było też trochę poważnie, kiedy odwiedzili nas policjanci z Rumi i opowiedzieli o pracy funkcjonariuszy Policji oraz bezpiecznym zachowaniu, jakie powinno towarzyszyć każdemu młodemu człowiekowi.

Miłą niespodziankę zrobił młodzieży Pan Marcin Kurkowski – Zastępca Burmistrza, który przerwał na chwilę swoje obowiązki w Urzędzie Miasta Rumi i spotkał się z półkoloniczami. Spotkanie było mile tym bardziej, że Pan Marcin poczęstował chłopców cukierkami i lizakami.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wychowawcom i animatorom za wspólnie spędzony czas i radosne spotkanie. Dziękujemy również Urzędowi Miasta Rumi za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Rumi oraz za dofinansowanie Akcji Zima 2017 ze środków własnych Urzędu Miasta Rumi.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać i pamiętamy w modlitwie.

Galeria zdjęć – KLIKNIJ