W dniach 23 – 27 stycznia 2017 w naszej parafii odbyły się drugi turnus półkolonii dla dzieci i młodzieży z Rumi pod nazwą ,,Salezjańska Zima 2017″.

W tym roku wychowawcy i animatorzy przygotowali dla uczestników wyjątkowe atrakcje. Dzieci pojadą do Portu Lotniczego w Gdańsku, Hotelu Faltom w Rumi, Aquaparku w Redzie, Multikina w Rumi oraz na kulig do Kolana k/Wieżycy. Miła atmosfera i dobra zabawa towarzyszą półkoloniom w naszej parafii od lat. Dlatego też życzymy udanej zabawy i dobrej pogody.

Dobra atmosfera towarzyszyła przez cały czas trwania półkolonii. Grupa 45 dzieci miała możliwość doświadczyć wielu niezapomnianych atrakcji. W poniedziałek pierwsza grupa pojechała do Gdańska na Lotnisko, druga grupa poszła do Hotelu Faltom w Rumi na basen i kręgle.

We wtorek uczestniczyliśmy w kuligu i poczęstunku zorganizowanym przez Państwa Kupper w Kolanie k/Wieżycy. W środę odwiedzili nas policjanci z Rumi i opowiedzieli o bezpiecznym zachowaniu, jakie powinno towarzyszyć każdemu młodemu człowiekowi. Tego dnia mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach plastycznych w Rumi.

W czwartek pojechaliśmy do Redy na Aquapark. Dla wielu dzieci było to pierwszy raz, kiedy mogli uczestniczyć w zabawie w wodzi, oczywiście pod bacznym okiem wychowawców, animatorów i rodziców.

W piątek wybraliśmy się do Multikina w Rumi na film ,,Sing”. Miłą niespodzianką było zobaczenie Urzędu Miasta i zwiedzenie go w towarzystwie zastępców Burmistrza Miasta Rumi. Spotkanie było mile tym bardziej, że Pan Marcin poczęstował dzieci lizakami.

Po dojściu do Salki, każdy z uczestników otrzymał dyplom, pamiątkowe zdjęcie oraz mały upominek.

Dziękujemy wszystkim organizatorom, wychowawcom i animatorom za wspólnie spędzony czas i radosne spotkanie. Dziękujemy również Urzędowi Miasta Rumi za pomoc w zorganizowaniu i przeprowadzeniu wypoczynku dla dzieci i młodzieży z Rumi oraz za dofinansowanie Akcji Zima 2017 ze środków własnych Urzędu Miasta Rumi.

Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać i pamiętamy w modlitwie.

Galeria zdjęć – KLIKNIJ

Kategorie: FerieLSO