W dniach 18-22 lipca odbył się trzeci turnus półkolonii letnich ,,Salezjańskie Lato 2016″. Organizatorem półkolonii dla dzieci i młodzieży jest Stowarzyszenie Lokalne ,,SALOS” oraz Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi we współpracy z Urzędem Miasta w Rumi.

073-DSC_1192

Cały trzeci tydzień półkolonii wyglądał bardzo intensywnie. Uczestnicy półkolonii mieli okazję w dniach 18 – 22 lipca zwiedzić zamek w Rzucewie, przejechać rowerami do Krokowej i zwiedzić zamek, przejechać na Karwińskie Błota i wykąpać się w morzu, pływać na logo_rumia naturalniewindsurfingu w Pucku w szkole Marzeny Okońskiej ,,Na Fali”.

Nowością w tym roku była nauka podstaw żeglarstwa w tym węzłów żeglarskich i manewrowania na łódce szkoleniowej typu ,,Puck” w przystani w herb RumiaSwarzewie. Jedną z atrakcji było wyjście do gospodarstwa rolnego w Swarzewie, gdzie na zakończenie dnia rozpaliliśmy ognisko i upiekliśmy kiełbaski.

Przez tydzień mogliśmy uczestniczyć w dobrej zabawie i zasmakować w pełni wakacji.

Dziękujemy za pomoc Wychowawcom, Animatorom oraz osobom, które przyczyniły się do zorganizowania półkolonii: Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, SL SALOA Rumia oraz Urzędowi Miasta Rumia.

Dziękuję wszystkim rodzicom, wychowawcom, uczestnikom, naszym oficjalnym i tym cichym sponsorom za dobrze i miło spędzony czas wakacji.

galeria zdjęć: kliknij

 

 

Kategorie: LSOSALOS