2014 01 27 Półkolonie t 2 podpisDrugi turnus półkolonii zimowych ,,Akcja Zima 2014″ zorganizowany przy naszej parafii św. Krzyża wspólnie z SL SALOS Rumia w dniach 27-31 stycznia 2014 – dobiega końca. Trzy grupy, prawie 50 dzieci oraz grupa ministrancka 19 osób, pod opieką doświadczonych animatorów i wychowawców spędza aktywnie i bezpiecznie czas ferii zimowych.

Dzień pierwszy – poniedziałek 27 stycznia, rozpoczęliśmy od Mszy świętej o godz. 9:00. Po podzieleniu dzieci na grupy, udaliśmy się wraz z animatorami i opiekunami grup do salek aby zapoznać się z regulaminem, oraz zasadami bezpieczeństwa w trakcie trwania półkolonii, Następnie udaliśmy się do Hotelu Faltom, aby skorzystać z pływalni i zagrać w kręgle.

Drugi dzień – wtorek 28 stycznia, spędziliśmy na grach i zabawach w Oratorium oraz Salce ministranckiej przy parafii św. Krzyża. Udaliśmy się również do Galerii Rumia do Multikina na seans filmowy. Mieliśmy do wyboru dwa filmy – dla młodszych ,,Robaczki z zaginionej krainy” oraz dla starszych ,,Wędrówki z Dinozaurami”.

Trzeci dzień półkolonii – środę 29 stycznia, rozpoczęliśmy od gier i zabaw. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w grach w warcaby, grach w piłkarzyki, tenisa stołowego. Następnie pojechaliśmy do Gdyni do Oceanarium, gdzie mogliśmy przejść ścieżką edukacyjną oglądając niezwykłe gatunki ryb, płazów i ssaków pochodzących z różnych rejonów świata. Mieliśmy również możliwość uczestnictwa w prezentacji multimedialnej i filmowej, zajęciach pokazowych, udziału w laboratorium. Poznaliśmy specyfikę środowiska morskiego – jego bogactwo i zagrożenia. Dzień zakończyliśmy w McDonaldsie i powróciliśmy wspólnie do Oratorium przy naszej parafii. 

Czwarty dzień 30 stycznia, upłynął na zabawach w śniegu na terenie gospodarstwa agroturystycznego ,,Kolano” k/Wieżycy. Dzieci wzięły aktywnie udział w kuligu a następnie ogrzewając się przy ognisku, upiekliśmy kiełbaski. Pojechaliśmy również do Wieżycy aby zjechać na dętkach ze stoku, po czym powróciliśmy do Rumi.

Dzień piąty 31 stycznia, zaplanowany jest na wyjazd do Aqua Parku w Sopocie. ,,Grupa czerwona” wybrała się tam wspólnie SKM-ką a pozostałe dzieci autokarem z pod naszego kościoła. Był to czas zabawy i wypoczynku, korzystania ze zjeżdżalni, rwącej rzeki, a nawet mogliśmy wypłynąć za zewnątrz – na otwarty basen. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do KFC i McDonalds.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania półkolonii zimowych w naszej parafii. Przede wszystkim SL SALOS Rumia, ks. Markowi Konkolowi – kierownikowi półkolonii, animatorom, rodzicom oraz a może przede wszystkim sponsorom, dzięki którym mogliśmy miło i przyjemnie spędzić czas ferii zimowych.

zobacz galerię zdjęć – KLIKNIJ