W poniedziałek, 15 grudnia 2014 r. w godzinach popołudniowych do salki ministranckiej dzieci i całe rodziny przyniosły prace biorące udział w ,,Rodzinnym Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych”.

Konkurs w tym roku organizowany jest  wspólnie przez Parafię Podwyższenia Krzyża Świętego, Szkołę Podstawową Nr 1 w Rumi, Akcję Katolicką oraz Urząd Miasta Rumi. Komisja konkursowa będzie miała wielki problem, aby z pośród 14 prac, które wpłynęły na konkurs wyłonić tę najładniejszą i przyznać pierwsze miejsce.

Konkurs szopek mając m.in. na celu kultywowanie i utrwalanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem, podtrzymywanie tradycji tworzenia szopek bożonarodzeniowych, promowanie kultury kaszubskiej, cieszy się od lat w naszej parafii św. Krzyża dużym zainteresowaniem. Z jednej strony przynosi spore korzyści poznawcze, wspólne działanie w tworzeniu rodzinnego dzieła, z drugiej strony można wygrać ciekawe nagrody.

W niedzielę, 21 grudzień 2014 po Mszy świętej o godz. 11:00 nastąpi ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie dyplomów oraz nagród rzeczowych. Również w niedzielę będzie można zobaczyć wszystkie szopki biorące w konkursie, które będą wystawione w Salce ministranckiej.

Adela Szramkowska

Akcja Katolicka

ks. Michał Kwiatkowski

Katecheta, SP Nr 1 w Rumi