W dniu 9 marca 2018 r. młodzież szkolna Archidiecezji Gdańskiej przystąpiła do eliminacji rejonowych XVII KONKURSU BIBLIJNEGO w roku szkolnym 2017/2018.

Podobnie jak w latach ubiegłych odbył się w gościnnych progach Zespołu Szkół Salezjańskich przy Parafii Najświętszej Marii Panny Wspomożenie Wiernych w Rumi. Organizatorem był Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego także w Rumi.

Uczniowie wraz z opiekunami zebrali się w Oratorium.  Oficjalnie przywitała wszystkich P. Adela Szramkowska – przewodnicząca Komisji Konkursowej. Ks. Stefan Makuracki SDB – Dyrektor Zespołu Szkół Salezjańskich w Rumi na początku spotkania przywitał młodzież, gości, katechetów, rodziców i opiekunów, a następnie  poprowadził modlitwę. Wśród gości był Poseł Ziemi Gdańskiej Pan Jan Klawiter, który zainicjował 17 lat temu ideę Konkursu Biblijnego, a dzisiaj zachęcał młodzież do rywalizacji oraz życzył jak najlepszych wyników w zmaganiach konkursowych.

Dzisiaj także gościły dzieci klas „ 0” do IV, laureaci Konkursu Plastycznego,  w ramach Konkursu Biblijnego, który został rozstrzygnięty 22 lutego br.  które otrzymały nagrody  oraz dyplomy.

Po rozdaniu nagród przystąpiliśmy do część konkursowej, który przebiegał w trzech kategoriach wiekowych: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum i Szkoła Średnia. Do konkursu przystąpiło  89 uczniów ze szkół w Rumi, Redy, Szemuda, Kielna, Kartuz, Mostów i Żelistrzewa. Reprezentantów szkół podstawowych było 38, szkół gimnazjalnych 21 oraz ponadgimnazjalnych 20.

Po rozwiązaniu testu był czas na odpoczynek i poczęstunek. Natomiast członkowie Komisji Konkursowej przystąpili do sprawdzania prac konkursowych. Poniżej podajemy listę laureatów:

 SZKOŁY PODSTAWOWE:

I MIEJSCE: Antoni PODGÓRSKI 50 pkt/ 56 – Szk. Podst. w Jeleńskiej Hucie

II MIEJSCE: Marta TALAREK 49 pkt/ 56 – Szk. Podst. Nr 4 w Redzie

III MIEJSCE: Maja POGORZELSKA45 pkt/56 – Szk. Podst. Nr 9 w Rumi           Helena POPŁAWSKA – 45 pkt/56 – Społ. Szk. Podst. w Dobrzewinie            Paweł KOJAŁOWICZ –  45 pkt/56 – Szk. Podst. Nr 1 w Rumi

 GIMNAZJA:

I MIEJSCE: Franciszek PODGÓRSKI 52 pkt/ 61 – Gimnazjum w Kielnie

II MIEJSCE: Kinga CYPERSKA – 48 pkt/ 61 – Gimnazjum Nr 1 w Redzie

III MIEJSCE: Patrycja GUZIAK44 pkt/ 61- Szk. Podst. Nr 1 i Gimn. w Rumi

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

I MIEJSCE: Zuzanna KROENKA  – 62 pkt/ 66 – I LO w Kartuzach

II MIEJSCE: Krystian PLICHTA 60 pkt/ 66 – I LO w Kartuzach

III MIEJSCE: Katarzyna WESTA – 58 pkt/ 66 – I LO w Rumi

Adela Szramkowska – prezes POAK przy Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi

www.ak.diecezja.gda.pl

www.akcjakatolickarumia.pl

                            Konkurs sponsorowany przez ENERGA SA

2018 03 10 Protokół – Etap Regionalny AK

2018 03 10 Etap Regionalny AK Wyniki Rumia SP