Wniebowstąpienie Pańskie 2013

 1. Niedziela Wniebowstąpienia przypomina, że kończy się okres wielkanocny i czas wypełnienia obowiązku przystępowania do Komunii św. Proszę wesprzeć naszych braci i siostry, którzy zaniedbali tę praktykę.

 2. Nabożeństwa majowe codziennie o g. 18.00 w kościele parafialnym i o 19.00 w Kazimierzu przy kapliczce.
 3. Modlitwa nowenny do Ducha Świętego jest odmawiana podczas wieczornych mszy św.

 4. 13 maja ss. Salezjanki obchodzą uroczystość ku czci sw. s. Marii Dominiki Mazzarello. Dziś pragniemy z siostrami świętować w naszej parafii szczególne podczas mszy św. o g. 9.30 z jubileuszem 50-lecia-ss. Adeli i Marii; 60-lecia s. Haliny. Siostrom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości łask Bożych i nowych, dojrzałych powołań.

 5. Dziś młodzież z Caritas zbierać będzie do puszki dla naszego parafianina Maćka. Maciej ma 9 lat urodził się z rozszczepem kręgosłupa, ma niedowład kończyn dolnych. Wada stóp wymaga jak najszybszej, kosztownej operacji. Proszę parafian o włączenie się w pomoc rodzinie Macieja w spłaceniu operacji, która będzie już w tym miesiącu.

 6. 13 maja w poniedziałek msza św. w intencji czcicieli MB Fatimskiej. Nabożeństwo Fatimskie po mszy św. wieczornej z procesją dookoła kościoła.

 7. Święto św. Macieja Apostoła obchodzimy we wtorek.

 8. Krucjata Wyzwolenia Człowieka informuje o spotkaniu członków , kandydatów i wszystkich, którym jest droga idea wolności człowieka od lęku i wszelkich uzależnień. Spotkania w każdy drugi wtorek miesiąca o g. 19.00 po wieczornej Mszy świętej. Najbliższe spotkanie we wtorek, o g. 19.00 w Organistówce.

 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po mszy św. prowadzona przez Caritas.

 10. Święto św. Andrzeja Boboli męczennika, Patrona Polski przypada w czwartek.

 11. Spotkanie Salezjanów i Salezjanek Współpracowników w czwartek tj. 16.05.2013 po mszy świętej w salce na organistówce

 12. Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź obchodzi swoje imieniny w piątek. Niech Pan Bóg błogosławi a Maryja wspiera w posłudze Kościołowi.

 13. Spowiedź dla dzieci I komunijnych, rodziców i bliskich w piątek 17 maja o godz. 16.00. Dzieci przychodzą ubrane na galowo.

 14. I Komunia św w sobotę 18 maja.
  Msza św. g. 9.30 – grupa I – dzieci z SP1 II a, II b, SP6.
  Msza św. g. 12.00 – grupa II dzieci z SP1 II c, d, e Szkoły Sióstr Salezjanek i inni.

 15. Nabożeństwo dla rodzin i dzieci I-komunijnych o godz. 17.00.

 16. Podczas Mszy świętej I Komunii zdjęcia w kościele robi tylko fotograf!

 17. Święcenia Prezbiteratu otrzymają nasi współbracia salezjanie w sobotę, 18 maja, o g. 10.00 w kościele parafialnym w Lądzie nad Wartą. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz prośmy Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo na rozpoczynającej się drodze kapłańskiej, jaki i o nowe powołania kapłańskie.

 18. Czuwanie modlitewne w wigilię zesłania Ducha Świętego w naszym Kościele rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o g. 21.00. o 22.30 Msza św.

 19. Spowiedź dzieci rocznicowych w czwartek 23 maja o godzinie 16.00

 20. Rocznica I Komunii św.  25 maja o godz. 10.00.

 21. Za tydzień zbieramy do puszki na potrzeby pielgrzymki do Wejherowa.

 22. Parafia bł. Edmunda Bojanowskiego organizuje pielgrzymkę autokarową śladami św. siostry Faustyny w dniach 17 – 19 czerwca. Informacje na plakacie.

 23. W niedzielę 19 maja o godz. 14.00 w kościele bł. E. Bojanowskiego w Białej Rzece zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.

 24. Prasa religijna do nabycia w zakrystii. Gość niedzielny

 25. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan. 

 26. Ks. Janusz Tokarczyk przebywa w szpitalu w Wejherowie. Módlmy się o łaskę zdrowia dla Niego jak i innych chorych parafian.