V Niedziela Wielkiego Postu 6 kwietnia 2014r

 1. Rozpoczynamy rekolekcje. Bardzo proszę o zarezerwowanie sobie czasu na spotkanie z Panem Bogiem. Niech czas rekolekcji będzie okazją do odnowienia duchowego osobistego i rodzinnego. Rozkład rekolekcji wywieszony w gablocie.

 2. I niedziela miesiąca Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.

 3. W niedzielę 6 kwietnia o godz. 14.00 w kościele Św. Jana z Kęt w Janowie zostanie odprawiona msza św. w języku kaszubskim.

 4. Zapraszamy na projekcję filmu „Jezus” na podstawie ewangelii wg św. Łukasza w dniach dziś 6 kwietnia o godz. 16.00 i 13 kwietnia o godź. 19.00 do Oratorium.

 5. W dniu dzisiejszym wolontariusze Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni po Mszy Św. będą kwestować w ramach akcji Pola Nadziei na Pomorzu. Jako podziękowanie otrzymają Państwo żonkil – symbol nadziei.

 6. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 17.30.

 7. Nie ma adoracji Najświętszego Sakramentu w środę.

 8. Droga krzyżowa w piątek o godz. 8.30 i o 18.30 ulicami miasta z parafii Wspomożenia Wiernych do naszego kościoła. Nie ma drogi krzyżowej o 17 i o 19.30.

 9. Uroczysta procesja z palmami wyrusza z Placu Kaszubskiego o godz. 10.30. Po Mszy św. z udziałem dzieci nastąpi rozstrzygnięcie konkursu na ,,Najładniejszą Palmę Wielkanocną". Konkurs organizowany jest wspólnie z Muzeum pod Dębową Górą z Kazimierza. Warunkiem wzięcia udziału jest ręcznie wykonana palemka.

 10. Caritas organizuje zbiórkę darów żywnościowych do kosza przy ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.

 11. Spotkaniu KWC w najbliższy wtorek o godz. 19.00 w Oratorium. Zapraszamy tych, którzy chcieliby wspólnie się pomodlić i porozmawiać na temat współczesnych zagrożeń XXI wieku, dotyczących rodzin i małżeństw.

 12. Spotkaniu Salezjanów Współpracowników dnia 10 kwietnia o 18 30 msza a po mszy spotkanie. SSW w niedzielę Palmową będą sprzedawać palmy przed kościołem.

 13. W obecną niedzielę i za tydzień po Mszach świętych ministranci, jak co roku będą rozprowadzali baranki wielkanocne. Dochód przeznaczony będzie na częściowe pokrycie wydatków związanych z udziałem w Ministranckim Święcie Dominika Savio.

 14. W czwartek 10 kwietnia 2014 roku na godz. 10.00 do Dolnego Kościoła Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi, skąd rozpocznie się „Marsz w obronie Życia”, który zakończy się poświęceniem „Okna Życia” w Domu Zakonnym Sióstr Salezjanek przy ul. Warszawskiej 6. Uroczystościom przewodniczyć będzie Metropolita Gdański Ksiądz Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź, Dziekan Dekanatu Redzkiego Ksiądz Prałat Włodzimierz Kozłowski oraz Siostra Inspektorka Zgromadzenia Córek Maryi Wspomożycielki Teresa Czekała.

 15. Targi Pracy i Edukacji w dniu 10.04.2014r. w godz. od 10.00 do 13.00 w Powiatowym Zespole Szkół Policealnych im. Zdzisława Kieturakisa w Wejherowie ul. Dworcowa 5 – sala gimnastyczna. W ramach targów pracy można będzie zapoznać się z ofertami pracy, ofertami szkoleń edukacyjnych. Ponadto będzie możliwość spotkania się z doradcą zawodowym, który doradzi jak napisać CV, list motywacyjny, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej.

 16. Salezjanie ks. Bosko oraz Salezjańska Fundacja „Zwiastowanie” zapraszają na wieczór literacko-muzyczny pt. Słuchaj Polsko… w Blasku Słowa bł. Jana Pawła II, w wykonaniu chóru LO nr 1 im. Książąt Pomorskich w Rumi oraz zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Redzie. Wieczór literacki będzie miał miejsce w Salezjańskim Centrum Młodzieży w Kniewie w dniu 12 kwietnia 2014 roku o g. 16.00.

 17. Grupa Teatralna Nazaret z Gdyni i Diakonia Muzyczna z par. E. Bojanowskiego z Rumi – zapraszają na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane „Noc ponad miastem”. Misterium będzie wystawione w Niedzielę Palmową o godzinie 19.15 w kościele E. Bojanowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

 18. Wyjazd na kanonizację z Harcerzami ZHR dla młodzieży – koszt 650 złotych i 5 Euro – tylko przejazd. Szczegółowe informacje w zakrystii.

 19. Prasa religijna: Gość niedzielny.

 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg i prowadzi przez życie.

 21. W miniony tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Zenon Chyliński, l. 43, zam. ul. Starowiejska
  śp. Zbigniew Bass, l. 80, zam. ul. Bukowa
  śp. Urszula Meller, l. 88, zam.