Pierwsze śluby zakonne i wyjazd do Kopca

W czwartek, 7 września grupa parafian reprezentujących ministrantów, Oazę oraz rodziców wraz z ks. Michałem wyjechała do nowicjatu salezjańskiego do Kopca aby uczestniczyć w pierwszej profesji zakonnej naszego parafianina now. Piotra Warzochy.

Droga życia salezjańskiego podzielona jest na kilka etapów. Pierwszym z nich jest nowicjat, który według przepisów Kościoła trwa jeden rok i kończy się złożeniem profesji – ślubów zakonnych, poprzez które zostaje się przyjętym do Zgromadzenia. Taka uroczystość odbyła się 8 września w nowicjacie w Kopcu, gdzie wypowiedziano słowa: „W imieniu Kościoła i Zgromadzenia, przyjmuję cię pomiędzy salezjanów Księdza Bosko”.

Pierwsze śluby zakonne złożyło dwunastu salezjanów, w tym czterech z pilskiej inspektorii. Zgromadziły one rodziny i bliskich, młodzież i salezjanów, którzy przybyli z całej Polski. Czytaj dalej Pierwsze śluby zakonne i wyjazd do Kopca

Rozpoczęcie roku oazowego w Rumi

Oaza młodzieżowa w naszej Inspektorii działa już prawie 40 lat od kilku już lat rozpoczyna swój rok formacyjny od wspólnych zjazdów. W dniach 16-18 września zjechało się do Rumi ponad dwustu uczestników Oazy młodzieżowej wraz ze swoimi Moderatorami i Animatorami.

2016-09-rozpoczecie-roku-oazowero-rumiaMłodzież spotkała się w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz gościnnie w drugiej rumskiej salezjańskiej parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Wrześniowy zjazd wszystkich wspólnot oazowych związany jest z podsumowaniem rekolekcji wakacyjnych i z rozpoczęciem nowego roku formacyjnego.

2016-09-rozpoczecie-roku-oazowero-rumia-002Był to piękny czas modlitwy, pięknych świadectw, wspólnego bycia razem, radosnych śpiewów i tańców oraz ważnych ustaleń w gronie moderatorów.

Podziękowania należą się całej bardzo dobrze działającej wspólnocie oazowej z Rumi – Krzyża na czele z moderatorem – ks. Januszem Tokarczykiem oraz wszystkim przyjezdnym, bo razem mogliśmy przeżyć ten czas na chwałę Pana Boga…

Moderator Inspektorialny Oazy Inspektorii św. Wojciecha w Pile

ks. Batłomiej Chmielewski SDB

Młodzież Oazowa na rekolekcjach

Wakacje obfitują w różnego rodzaju wyjazdy i spotkania. Młodzież Oazowa z naszej parafii miała możliwość uczestnictwa w rekolekcjach formacyjnych, które były uwieńczeniem całego roku pracy i formacji.

Rekolekcje odbywały się w dniach 4-20 lipca br. w następujących miejscowościach: Czytaj dalej Młodzież Oazowa na rekolekcjach