Przygotowanie do I Komunii świętej w roku duszpasterskim 2018/2019

Informacje ogólne:

  1. W naszej parafii do I komunii przystępują dzieci z klas III szkół podstawowych, mieszkające na terenie naszej parafii.
  2. Jeżeli rodzice z naszej parafii chcą, aby dziecko przyjęło sakrament w innej parafii, powinni do 15 września zgłosić się do kancelarii w celu uzyskania pisemnej zgody.
  3. Jeżeli rodzice dziecka nie będący naszymi parafianami chcieliby, aby ich dziecko przyjęło sakrament I komunii u nas, powinni wypełnić deklarację, załączyć do niej zgodę swojego Księdza Proboszcza i zgłosić się osobiście do naszej kancelarii do 15 września.
  4. Wszystkie dewocjonalia: książeczki, medaliki, różańce rodzice kupują indywidualnie.
  5. Ofiara związana z I Komunią, pozostaje bez zmian, wynosi 150 zł, prosimy o wpłaty na rachunek bankowy, podany na stronie internetowej parafii możliwie do końca roku kalendarzowego. W tytule przelewu prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz szkołę i klasę.

Terminy:

  • Od 2 do 9 września rodzice odbierają deklaracje w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy o czytelne i kompletne wypełnianie deklaracji.
  • 16 września podczas Mszy o 15.00 złożenie deklaracji i wręczenie indeksów dzieciom. (Naklejki rozdajemy od 2 IX. Dzieci z klas III wypełniają tylko połowę indeksu – obecność na niedzielnej Eucharystii).
  • W tym roku zapraszamy dzieci z rodzicami w każdą trzecią niedzielę miesiąca na Mszę o 15.00. W pozostałe niedziele wybór Mszy pozostawiamy rodzicom.
  • I komunia jest planowana na III sobotę maja – 18. O podzielana grupy i godzinach uroczystości poinformujemy w październiku.