Dla Rodziny Salezjańskiej rok 2016 jest rokiem wspólnej drogi wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego. Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime oficjalnie przedstawił Wiązankę na rok 2016: “Z Jezusem przeżywamy razem przygodę w Duchu Świętym”.

Ks. Á.F. Artime, zastanawiając się nad przesłaniem zawartym w jego drugiej Wiązance jako Przełożonego Generalnego, umieścił w centrum różne aspekty: przede wszystkim działanie Ducha Świętego, który działa w wolności i puka do drzwi każdej istoty ludzkiej; następnie – doświadczenie drogi, szlaku, którzy wszyscy mają do przemierzenia w swoim życiu, i wreszcie – sens tej przygody, ponieważ często na tej drodze – zarówno na poziomie wewnętrznym, jak i duchowym – “nie ma pewników”, bo idziemy do przodu poruszani świadomością, że Duch nas zaskoczy i wyprowadzi poza nasze oczekiwania”.

 

Poniżej można obejrzeć (w języku polskim) komentarz wideo, zrealizowany przez Salezjańską Agencję Informacyjną (ANS) z polecenia Dykasterii ds. komunikacji społecznej.

Kategorie: Polecane