W dniu 3 maja po porannej Mszy świętej w kościele parafialnym św. Krzyża w Rumi grupa śmiałków udał się na spływ kajakowy. Uczestnicy VI Rumskiego Maryjnego Spływu Kajakowego na rozpoczęcie sezonu kajakowego wybrali w tym roku rzekę Radunię.

Po przybyciu do Ostrzyc grupa 46 śmiałków pod bacznym okiem Organizatora – Jarosława Szydłaka, zapoznana została z zasadami bezpieczeństwa na wodzie i ruszyła z nurtem rzeki. Każdy uczestnik zaopatrzony został w energetyczny prowiant, czyli pyszną drożdżówkę z piekarni uSkierki.

W trakcie spływu uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w nabożeństwie majowym, na polu w Goręczynie oraz rozważyć trzy wezwania z Litanii Loretańskiej: Matko Kościoła – na cześć Oazowiczów, Wspomożycielko Wiernych – na cześć Salezjanów, Królowo Rodzin – na cześć uczestniczących w spływie rodzin.

Cały spływ zakończył się w Trątkownicy, gdzie po poczęstunku gorącą grochówką kajakarze wrócili cało i szczęśliwie do Rumi.

Dziękujemy przy okazji przewozom autokarowym Patrycja za życzliwość i bezpieczny transport, Piekarni uSkierki – za smaczne drożdżówki a sopockiej Jaskółce za jak co roku pyszną zupę.

Jeszcze raz dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania spływu kajakowego szczególnie panu Jarkowi oraz Wypożyczalni Kajaków ,,Kajakowe Meandry” z Redy. Szczególne podziękowania składam również Tomaszowi Wanglerowi za zrobienie i dostarczenie zdjęć.

Już dziś zapraszam na kolejny spływ, który odbędzie się za rok 3 maja. Poszukiwania rzeki trwają.

Galeria zdjęć kliknij

Kategorie: Polecane