Jak co roku na początku września pielgrzymujemy do Swarzewa. W tym roku odbyła się pielgrzymka, która zjednoczyła 4 rumskie parafie: Podwyższenia Krzyża Świętego, Wspomożenia Wiernych, Jan z Kęt i Edmunda Bojanowskiego. W sobotę, 5 września po Mszy św. połączyliśmy siły i wyruszyliśmy w grupie liczącej ok 350 pielgrzymów.

1-dsc_2028Nasze sobotnie pielgrzymowanie do Królowej Polskiego Morza rozpoczęliśmy od błogosławieństwa ks. Proboszcza Waldemara Łachuta. Nasza grupa w sporej części młodzieży udała się w trasę liczącą ok. 25 km z tradycyjnymi postojami w Mrzezinie i Pucku. Stały się one okazją do nauki tańca i wspólnej zabawy oraz do dzielenia się z mieszkańcami radością pielgrzymowania.

055-dsc_2152Po przybyciu do Swarzewa ok. 13:30, pielgrzymów przywitał kustosz Sanktuarium po czym pielgrzymi polecili się pod opiekę Matki Bożej. Spora grupa pielgrzymów została w Swarzewie aby uczestniczyć w uroczystościach Odpustowych, pozostali wrócili do Rumi zamówionymi autokarami.


W niedzielę, 4 września mieliśmy okazję dojechać autokarem z pod kościoła parafialnego do Swarzewa, który wyruszył o godz. 8:30. Po Sumie Odpustowej, której przewodniczył biskup Sławoj Leszek Głódź udamy się w drogę powrotną ze Swarzewa do Rumi. W tym roku nasza pielgrzymka powrotna do Rumi liczyła 150 osób. Przy dźwiękach orkiestry i spadających kropel deszczu dotarliśmy ok. 18:15 do kościoła parafialnego prowadzeni pod czujnym okiem naszej drogówki.

546-dsc_3474Dziękuję wszystkim osobom, które w tym roku wspierały pielgrzymów zarówno duchowo jak i materialnie. Rozpoczynając od parafian na czele z ks. Proboszczem w Mrzezinie, którzy przygotowali poczęstunek, dziękuję osobom niosącym feretron, sztandary, Ministrantom, Siostrom Zmartwychwstankom, Księżą i wszystkim osobom dobrej woli, którzy wspierali naszą wspólną pielgrzymkę modlitwą i ofiarą.

Galeria zdjęć cz. 1 – KLIKNIJ

Galeria zdjęć cz.2 – KLIKNIJ

Kategorie: Polecane