Wieczorem, 31 października – w Wigilię Wszystkich Świętych odbył się w Rumi ,,Marsz Świętych”. Marsz ten organizowany jest cyklicznie co roku, aby przypomnieć o tym, że każdy z nas został powołany od chrztu świętego do świętości i zaproszony przez Boga aby tam przez swoje życie zmierzał.

1-przechwytywanie-w-trybie-pelnoekranowym-2016-11-08-203846-bmpO godz. 19:30 ks. Michał w imieniu ks. Proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi przywitał przybyłych uczestników. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć scenkę przygotowaną przez ks. Grzegorz wraz z młodzieżą z parafii św. Jana z Kęt. W trakcie scenki reporterka wyszła z zapytaniem: ,,Czy warto być świętym i co robić, aby zostać świętym” – do zebranych uczestników, czym wprowadziła niektórych w spore zakłopotanie.

Uczestnicy ,,Marszu Świętych” otrzymali na drogę do Sanktuarium Wspomożenia Wiernych w Rumi relikwie świętych, które każdy mógł przez chwilę ponieść i poprosić o wstawiennictwo i opiekę świętego czy świętej. Każdy otrzymał również świecę – symbol ,,Iskry Miłosierdzia”, aby przypomnieć o obchodzonym przez nas Roku Miłosierdzia i wezwaniu Papieża Franciszka, do tego aby być ludźmi miłosiernymi.

1-przechwytywanie-w-trybie-pelnoekranowym-2016-11-08-203919-bmpPo przyjściu na miejsce ks. Łukasz przewodniczył Mszy świętej, w trakcie której przypomniał o powołaniu do świętości, drodze każdego z nas, która wiedzie tak jak nasi święci patronowie przez trud codziennej wierności powołaniu jakim nas Pan Bóg obdarzył. Na zakończenie Mszy świętej, mieliśmy okazję ucałować relikwie.

Od kilku lat Masz Świętych gromsdzi srtki wiernych z rumskich parafii. Mamy nadzieję, że w roku 2017 będzie nas tyle co w roku 2011 i 2012, gdy Rumia i Reda szły razem – przemierzając ze świętymi dla Chrystusa różne zakątki obu miast.

Dziękuję za pomoc i organizację, szczególnie Organizatorom i osobom zaangażowanym.

Zobacz Galerię – KLIKNIJ

Kategorie: Polecane