1. Ojciec Święty Benedykt XVI mianował Księdza Biskupa Ryszarda Kasynę Biskupa Pomocniczego Archidiecezji Gdańskiej Biskupem Diecezji Pelplińskiej. Nominacja ta została ogłoszona przez Stolicę Apostolską 27 października 2012 r. o godz. 12.00 W związku z tą nominacją Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański Sławoj Leszek Głódź wystosował list to Duchowieństwa i Wiernych [WWW / PDF].
 2. Dziś w parafii liczymy wiernych uczestniczących w nabożeństwach jak i przystępujących do komunii św.
 3. Witamy w naszej Parafii O. Wiesława Śpiewaka CR Prowincjała Księży Zmartwychwstańców, który głosi kazania o bł. Matce Celinie założycielce ss. Zmartwychwstanek. Dziś wyrażamy również radość z obecności ss. Zmartwychwstanek, od wielu lat pracujących w naszej parafii.
 4. Bardzo serdecznie dziękuję Akcji Katolickiej za przygotowanie i przeprowadzenie wspomnienia Jana Pawła II w minionym tygodniu.
 5. Rekolekcje odnowy w Duchu Świętym  w parafii NMP Wspomożenia Wiernych odbywają się ew wtorki o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od 19.00 do 20.00. Adoracja przez godzinę w milczeniu. Za tydzień adorację animują przygotowujący się do bierzmowania.
 7. Holy Wins Reda 2012  "Wieczór Świętych" rozpoczyna się 31 października o g. 19.30 w parafii NMP Wniebowziętej w Redzie . W programie: przedstawienie "Wszyscy Święci", konferencja o świętości, Marsz do kościoła św. Antoniego i Eucharystia. Rozkład jazdy komunikacji miejskiej w gablocie [pdf].
 8. Wszystkich Świętych. 1 listopada, przypada radosna Uroczystość Wszystkich Świętych. O godz. 11.30 rozpocznie się Procesja Żałobna na Cmentarzu Parafialnym. Zapraszamy do licznego w niej udziału i wspólnej modlitwy za naszych Zmarłych. Msza św. na cmentarzu za wszystkich Zmarłych o godz. 12.30. Bardzo prosimy o nabożne w niej uczestniczenie. Gromadzimy się, w miarę możliwości, przy ołtarzu pod krzyżem. Msze św. w tym dniu według rozkładu niedzielnego; nie będzie tej o godz. 15.00. Pamiętajmy, że jest to Święto nakazane, czyli w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. Wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać i ofiarować za zmarłych cierpiących w czyśćcu odpust:
  a) zupełny w dniach 1-8 listopada
  b) częściowy w inne dni.
  Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za cierpiących w czyśćcu, jeśli w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół lub kaplicę i podczas nawiedzenia odmówią Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz wypełnią zwykłe warunki: przyjęcie sakramentu pojednania i pokuty, przystąpienie do Komunii św. i modlitwa wg intecji Ojca św.
 9. Kontener na śmieci zostanie wystawiony dodatkowo na boisku od poniedziałku – wejście przez środkową furtkę przy boisku.
 10. Dzień Zaduszny, a więc wspominamy wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 17.00 dla dzieci i 18.30 i 19.30 dla młodzieży. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa po mszy św. o godz. 8.00, 
  Procesja Żałobna na Starym Cmentarzu nastąpi po Mszy św. o godz. 9.30-zbiorowej za Zmarłych, polecanych w tegorocznych wypominkach.i 
 11. Dzień zaduszny to również I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00. Dzieciom proszę przypomnieć o I piątkowej Komunii św. wynagradzającej. Jeżeli, spowiedź była dzień wcześniej to wystarczy przyjęcie Komunii św. Msza św. 17.00 dla dzieci, 18.30, 19.30 – dla młodzieży.
 12. Koronka do miłosierdzia Bożego z wypominkami w piątek o godz. 18.00. 
 13. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 14. Różaniec z wypominkami o godz. 18.00. rozpoczynamy od soboty.
 15. I niedziela miesiąca  Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie nabożeństwo dla Żywego Różańca.
 16. W kancelarii można składać karteczki z wypominkami jednorazowymi lub rocznymi (na godz. 7.40 i 12.10)
 17. Ministranci rozprowadzają lampki i znicze w ramach corocznej akcji „Najtańsza lampka u ministranta”. Będzie je można nabyć także we Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny. Dochód przeznaczony jest na rzecz naszej Wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza.
 18. Prasa katolicka do nabycia w zakrystii
 19. Solenizantów i jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.
 20. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła śp. Amalia Strzyżewska, l. 79, zam. ul. Bądkowskiego, pogrzeb w poniedziałek o g. 12.00