1. Miesiąc sierpień niech będzie okazją do mocnych postanowień dla osób mających problem z nałogami, szczególnie z nałogiem alkoholowym, jak i dla niepijących niech będzie czasem ofiarnej abstynencji.
  Wyłożona jest księga trzeźwościowa przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  Proszę wpisywać np.:
  Przyrzekam Chrystusowi na krzyżu trzeźwość przez okres miesiąca/roku/lat;
  Przyrzekam Chrystusowi na krzyżu abstynencję na okres miesiąca roku/lat za mojego/moją ………
   
 2. Odpust Porcjunkuli, wyproszony przez świętego Franciszka z Asyżu możemy otrzymać w czwartek 2 sierpnia. Ci, którzy nawiedzą swój kościół parafialny, przystąpią do Komunii Świętej i pomodlą się w intencjach wyznaczonych przez papieża, mogą dostąpić tego odpustu.
   
 3. I czwartek nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 18.00.
   
 4. I Piątek m-ca – nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00. Msza św. dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00; spowiedź od 16.30.
   
 5. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
   
 6. W sobotę, 4 sierpnia – święty Jan Maria Vianney, wybitny, a jednocześnie prosty i skromny kapłan. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych duszpasterzach.
   
 7. W minioną niedzielę powrócili z Włoch ministranci. Dziękujemy ks. Jackowi Brakowskiemu za zorganizowanie i bezpieczne, owocne przeprowadzenie tej wyprawy.
 8. W piątek zakończył się III turnus półkolonii (165 osób). Dziękujemy ks. Jackowi Pływaczowi i młodzieży, która go wspierała w zorganizowaniu czasu wakacji dzieciom im powierzonym.
 9. W sobotę 28 lipca 2012 roku Współpracownicy Salezjańscy z naszej parafii wyjechali na tygodniowe wczasorekolekcje do Piecków k/Mrągowa (Mazury) i przebywać tam będą do 04 sierpnia 2012r.
   
 10. Wiele grobów na cmentarzu parafialnym potrzebuje zadbania. Parafianie, uczciwie dbający o groby proszą, by inni sąsiedzi również zadbali o miejsca pochówku swoich bliskich.
   
 11. I niedziela Miesiąca 5 sierpnia msza św. w int. Żywego Różańca, a następnie wymiana tajemnic różańcowych.
 12. Trwają zapisy na pielgrzymkę: do Rzymu, Loreto, Monte Cassino, Asyżu, Wenecji – 22-28 września tel.: (58) 671 49 59. 
   
 13. Prasa religijna: Gość niedzielny.
   
 14. Solenizantom i jubilatom niech błogosławi dobry Pan Bóg a Maryja wspiera w codziennym pielgrzymowaniu wiary.
   
 15. W ostatnim czasie z naszej parafii odeszli do Pana:
  śp. Edyta Czapiewska, l. 77, zam. ul. Bądkowskiego
  śp. Janina Ptach, l. 76, zam. Ul. Derdowskiego
  śp. Kazimiera Planita, l.69, zam. ul. Brzozowa
  śp. Jan Strumiński, la70, zam. ul. Jodłowa
  śp. Emilian Eugeniusz Pietraszek, l.75, zam. ul. Akacjowa msza pogrzebowa pogrzebowa w pn. 10.00 
  śp. Ryszard Franciszek Domagała, l. 71, zam. Różana, msza św. pogrzebowa we wt o godz. 12.00
  śp. Brunon Pettka, l. 63, zam. ul. Jodłowa

  Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Kategorie: Parafia