„Dobrze jest grać naszemu Bogu, wdzięcznie jest nucić pieśń pochwalną…” (Ps. 147, 1) 

Te słowa Psalmu niech będą zachętą i zaproszeniem dla wszystkich, którzy czują wewnętrzną potrzebę uwielbiania Boga poprzez śpiew. Od września będzie taka możliwość podczas specjalnych nabożeństw, które będą się odbywały w Kaplicy  szkolnej u Sióstr Salezjanek.

Czym jest uwielbienie? Stając na modlitwie warto czasem zadać sobie pytanie: czy uwielbienie jest dla mnie drogą, czymś nowym; czy jest źródłem świeżości życia, czy też tkwię w schematach, w których już tak naprawdę nie spotykam mojego Pana, nie dając Duchowi Świętemu prowadzić się dalej i głębiej. Bóg pragnie, abyśmy doświadczali Jego bliskości i znając nas, wybiera drogę dla nas najlepszą.

Modlitwa uwielbienia powinna obejmować mnie całego, moje serce, duszę, ciało. W uwielbieniu jestem cały JA – moja świadomość – myślenie, gdzie teraz jestem, czy naprawdę się modlę /taka kontrola jest potrzebna przede wszystkim na początku modlitwy/, uwielbiam Boga śpiewem czy tylko śpiewam. Dotyczy to przede wszystkim spotkań modlitewnych, gdzie chodzi przecież o to, byśmy naszymi talentami oddali chwałę Bogu, a nie przychodzili sobie pośpiewać.

Nie chodzi więc o mile spędzony czas, o pośpiewanie sobie w gronie znajomych, ale o AKT UWIELBIENIA BOGA poprzez śpiew. To Bóg jest najważniejszy i On stoi w centrum naszej modlitwy.

 

Taką właśnie formę modlitwy proponujemy w każdy ostatni piątek miesiąca. Nasze nabożeństwo będziemy rozpoczynać ok. godziny 19.45 i będzie ono trwać nie dłużej niż do 21.00.

 

A jeśli wciąż jeszcze – nawet po przeczytaniu tego trochę przydługiego tekstu – nie jesteś jeszcze zdecydowany czy warto, polecam obejrzeć poniższy filmik, który pokazuje formę śpiewu, jaki będzie towarzyszył naszemu uwielbieniu.

Hillsong – Oceans

Tak więc zapraszam serdecznie!!!!

 

Organista 🙂