Półkolonie letnie ,,Salezjańskie Lato 2017″ – Turnus 2

W dniach 10-14 lipca w naszej parafii odbył się drugi turnus Półkolonii letnich ,,Salezjańskie Lato 2017″. Półkolonie zorganizowane zostały przy współudziale środków z dotacji z budżetu miasta Rumi.

W ramach półkolonii uczestniczyło 52 dzieci, 4 aniamtorów i 4 wychowawców.W poniedziałek pojechaliśmy autokarem do Kniewa na Fermę Strusi gdzie poznaliśmy Emu, Strusie, Osły i inne zwierzęta. Dodatkową atrakcją był jajecznica z dwóch jaj strusich oraz ognisko. We wtorek pojechaliśmy autokarem do Władysławowa do OceanPark, gdzie czekały na nas różne atrakcje, a wszystkim zwierzęta morskie naturalnych rozmiarów i ogromny plac zabaw. W środę wybraliśmy się do JumpCity w Rumi, aby poskakać na trampolinach. Tego samego dnia uczestniczyliśmy w pierwszej części warsztatów plastycznych przygotowanych przez Panie z Pracowni Malarskiej z Rumi.

W czwartek wybraliśmy się na basen i kręgle do Hotelu Faltom w Rumi, a w piątek uczestniczyliśmy w drugiej części zajęć plastycznych i wybraliśmy się na film ,,Minionki i Gru" do Multikina w Rumi.

Po powrocie z kina dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy za uczestnictwo oraz wspólne zdjęcie. Dodatkowo wyróżnieni i nagrodzeni zostali uczestnicy za najładniejszy zeszyt wspomnień z półkolonii.

Dziękuję wszystkim wychowawcom i animatorom za zaangażowanie oraz pomoc w przeprowadzeniu półkolonii jak również rodzicom za dobrą współpracę.

Dziękuję również wszystkim dobrodziejom naszych półkolonii, tym mniejszym i większym a przede wszystkim Urzędowi Miasta Rumi, Bankowi Spółdzielczemu z Rumi oraz Panu Damianowi Skierce z Piekarni ,,uSkierki”.

Galeria zdjęć – KLIKNIJ