1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Jutro święto NMP Matki Kościoła.
 2. Cieszymy się ze święceń prezbiteratu dla Kościoła gdańskiego i  Towarzystwa Salezjańskiego, które dały nam w sobotę nowych kapłanów. Niech Pan Bóg hojnie błogosławi neoprezbiterom.
 3. W sobotę Zakończyło się Seminarium Odnowy Wiary połączone z czuwaniem przed zesłaniem Ducha Świętego w sobotę 23. maja o godzinie 19.30. W programie uwielbienie śpiewem, adoracja i msza święta.
 4. Dzieci i młodzież Oazy przebywa od piątku do niedzieli w Kawnicach na uroczystej Centralnej Oazie Matce.
 5. Nasz Chór parafialny Św. Cecylii serdecznie zaprasza na najbliższe dwa wydarzenia koncertowe, które odbędą się w naszym kościele.
  VIII Festiwal Pieśni Maryjnych, rozpocznie się w niedzielę 24 maja Mszą Św. o godz.15:00 następnie o godz.16:00 będzie można wysłuchać koncertu w wykonaniu zaproszonych chórów;
  Uroczysty Koncert Dziękczynny za dar Ojca Świętego Jana Pawła II – 31 maja o godz.19:45 odbędzie się Wykonawcy: Zjednoczone Chóry: Chór Dekanalny Kielno , Chór Św. Cecylia Rumia oraz Wielka Orkiestra Symfoniczna pod dyrekcją Krzysztofa Brzozowskiego W programie m.in. Pieśń symfoniczna „Ave Maria” Prosimy o liczne przybycie na te niecodzienne wydarzenia koncertowe.
 6. Nadal módlmy się o dobre wybory w naszej Ojczyźnie.
 7. Pielgrzymka RUMIA – GIETRZWAŁD – RÓŻANYSTOK – SOKÓŁKA – WASILKÓW – BIAŁYSTOK – RUMIA w dn. 19, 20,21 czerwca 2015.
  Mamy jeszcze kilka miejsc wolnych! Jeżeli są chętni zapraszamy!!! 25 maja br. po wieczornej Mszy Św. w salce Akcji Katolickiej odbędzie się zebranie dla tych którzy nie byli na spotkaniu wcześniejszym oraz prosimy o uzupełnienie wpłat na wyjazd do pełnej kwoty tj. 300,- złotych. Wszystkie zapytania prosimy kierować do: P. Adeli Szramkowskiej {507*314*685} lub P. Ewarysta Lewandowskiego {603*802*057} Informacje w gablocie Akcji Katolickiej Spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej we wtorek po mszy św. wiecz.
 8. W środę Litania i nabożeństwo do NMP Wsp. Wiernych o godz. 18.00.
 9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę o g. 19.00.
 10. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 11. W sobotę wyrusza pielgrzymka do Wejherowa na odpust Najświętszej Trójcy. Msza św. o godz. 6.00, wyjście ok. g. 6.45. Powrót w niedzielę po mszy św. odpustowej, ok. g. 13.00. Kierownikiem Pielgrzymki jest ks. Lech.
 12. Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym codziennie o godz. 18.00, w Dębogórzu Wybudowaniu w dniach pn-so o godz. 18.00, nd g. 16.00, w Kazimierzu o godz. 19.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 13. Rozpoczął się kurs przygotowujący młodzież do sakramentu bierzmowania w roku 2016. Spotkania odbywają się w każdą niedzielę po mszy św. o g. 9.30. Deklaracje zbieramy do końca maja.
 14. W Boże Ciało na Stadionie Miejskim odbędzie się Koncert Uwielbienia „BOGU – CHWAŁA!”, którego współorganizatorem jest nasza parafia. Więcej o Koncercie i organizatorach w dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego
 15. Maturzystom niech towarzyszy łaska Ducha Świętego na czas egzaminów.
 16. Msza św. w int. chorych na stwardnienie rozsiane i ich rodzin 29 maja o g. 18.00 w par. NMP WW.
 17. Rok 2015 Parlament Rzeczpospolitej Polskiej ogłosił Rokiem Jana Pawła II, aby podkreślić ten fakt, organizujemy po raz szósty w Archidiecezji Gdańskiej Marsz dla Życia i Rodziny, któremu patronuje Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański a który będzie również formą dziękczynienia w pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Marsz odbędzie się w Gdańsku w niedzielę, 7 czerwca br. i rozpocznie się o godz. 14.30 na Placu Solidarności w Gdańsku /Pomnik Poległych Stoczniowców/ a zakończy na Długim Targu.. Założeniem Marszu jest uczenie świętowania miłości i wartość ludzkiego życia. Głównym hasłem Marszu jest: „Jan Paweł II – Promotor godności życia i rodziny”, natomiast jego mottem słowa JPII: „…Bóg uczynił wielkim i niezastąpionym darem mężczyznę „dla” kobiety i kobietę „dla” mężczyzny oraz zadaniem w życiu małżeńskim…”. Ma to przede wszystkim odniesie do prób redefiniowania małżeństwa, choćby poprzez ratyfikowanie Konwencji Rady Europy.
 18. Gość niedzielny do nabycia w zakrystii.
 19. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi dobry Bóg.
 20. W miniony tygodniu z naszej parafii odeszli do Pana:
  śp. Kazimierz Janda, l. 85, zam I Dyw. WP
  śp. Henryk Dannemann, l. 95, zam.