1. W sobotę, w naszej parafii odbyła się uroczystość I Komunii świętej. Do stołu przystąpiło 153 dzieci. Niech im Pan błogosławi a rodzina wspiera w trwaniu w Komunii z Bogiem. Serdecznie gratuluję i dziękuję rodzicom, s. Bernardzie i ks. Januszowi

 2. Wczoraj miały miejsce Święcenia Prezbiteratu w Lądzie nad Wartą młodych salezjanów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach oraz prośmy Boga o potrzebne łaski i błogosławieństwo na rozpoczynającej się drodze kapłańskiej, jaki i o nowe powołania kapłańskie i zakonne – szczególnie z naszej parafii.

 3. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Rozpoczyna Się Czas Zwykły trwający do soboty po Uroczystości Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

 4. Nabożeństwa majowe codziennie o g. 18.00 w kościele parafialnym i o 19.00 w Kazimierzu przy kapliczce.

 5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszek przed kościołem dla chorego Maćka. Osobiście dziękuję za ofiarność jak i mama Macieja ze wzruszeniem przekazuje podziękowanie. Dziś zbieramy na potrzeby pielgrzymki do Wejherowa. Zwyczajowe Ofiary na KUL zbierzemy do puszki w przyszłą niedzielę.

 6. Święto NMP Matki Kościoła obchodzimy w poniedziałek (Drugi dzień Zielonych Świątek)

 7. Wspomnienie św. Jana Nepomucena obchodzimy we wtorek. Po mszy św. o g. 8.00 procesja do figury naszego patrona.

 8. We wtorek o godz. 17 w Oratorium odbędą się kolejne zajęcia wokalne z Panią Barbarą Czarkowską

 9. Spotkanie zespołu Caritas we wtorek o g. 19.00 w organistówce.

 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę po mszy św.

 11. Pierwsze obchody nowego święta ku czci Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana (czwartek po Niedzieli Zesłania Ducha Świętego) przypadną w tym roku w czwartek 23 maja.

 12. Spowiedź dla dzieci rocznicowych, rodziców i bliskich w czwartek 23 maja o godz. 16.00. Dzieci przychodzą ubrane na odświętnie.

 13. Rocznica I Komunii św. w sobotę 25 maja o godz. 10.00.

 14. Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź ustanawia , kościół pw. NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, Uroczystości odbędą się w piątek, 24 maja: 16.00 Hołd dla NMP Wspomożycielki Wiernych. 17.00 Msza św. koncelebrowana pod przew. Ks. Marka Chrzana SDB Radcy Generalnego Towarzystwa św. Franciszka Salezego. 21.00 Apel Maryjny

 15. W sobotę wyruszamy w pielgrzymkę do Wejherowa na odpust Najświętszej Trójcy. Msza św. dla pielgrzymów o godz. 6.00. Wyjście ok. godz. 7.00. Powrót następnego dnia z Wejherowa po Sumie odpustowej – ok. 13.00.

 16. Za tydzień obchodzimy uroczystość Najświętszej Trójcy. Tego dnia na mszy św. o g. 12.30 obchodzi jubileusz kapłaństwa ks. Jerzy Czaja. Polecamy dobremu Bogu czcigodnego Jubilata i zapraszamy na uroczystość.

 17. Prezentację rumskich gimnazjów i II Liceum Ogólnokształcącego, dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych i klas trzecich gimnazjalnych wraz z rodzicami odbędzie się 22 maja 2013r. na Hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi w godzinach 17 – 19.

 18. Kosakowski Klub Seniora, zaprasza do Gminnego Domu Kultury w Pierwoszynie wszystkich wielbicieli muzyki – bez względu na wiek – na wyjątkowy koncert Chóru Uniwersytetu Santo Tomas z Manili z Filipin w ramach IX Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego Mundus Cantat Sopot 2013 w czwartek 23 maja o godz. 19:15.

 19. Prasa religijna do nabycia w zakrystii. Gość niedzielny Mały Gość Niedzielny z filmem o ks. Bosko.

 20. Solenizantom i Jubilatom niech błogosławi Chrystus Pan.