ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 12 czerwca 2011 roku

 1. W dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha św., nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami. Dzisiejsza niedziela kończy Okres Wielkanocy, a od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Duch św., który zstępuje, umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się więc na Jego działanie.
 2. Przypominamy, że za tydzień mija okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani na mocy Przykazania Kościelnego.
 3. W poniedziałek II dzień Zielonych Świąt; obchodzimy święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00; 8.00; 9.00 i 18.30. To także 13. dzień czerwca, a więc wspominamy MB Fatimską. Wieczór Fatimski z Procesją Maryjną po ulicach naszej Parafii rozpoczniemy po Mszy św. wieczornej, sprawowanej w int. czcicieli do MB Fatimskiej oraz za Ojczyznę. Zakończymy Apelem Jasnogórskim. Zapraszamy ze świecami.
 4. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ codziennie o godz. 18.00.
 5. We wtorek liturgiczne wspomnienie bł. Michała Kozala.
 6. W środę bł. Jolanty. Po Mszy św. wieczornej Adoracja, którą zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 20.00; prowadzą Współpracownicy Salezjańscy. Zapraszamy także innych do udziału we wspólnej modlitwie, zwłaszcza że to już ostatnia Adoracja – wznowimy po wakacjach.
 7. W piątek wspominamy św. br. Alberta Chmielowskiego.
 8. Nasza Parafia zbliża się do głównego obchodu Dnia Jubileuszu 90-lecia konsekracji kościoła. Przed najbliższą niedzielą Triduum, czyli Trzy Dni Jubileuszowe w Parafii. W czwartek dla dzieci, w piątek dla młodzieży i w sobotę dla starszych. Rozpoczynamy we wszystkie te dni nabożeństwem o godz. 18.00, następnie Msza św. z homilią i niespodzianką. Zapraszamy do udziału wszystkich.
 9. W Niedzielę Jubileuszową, 19 czerwca, o godz. 6.00 Godzinki. Msze św. o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 11.00 i 18.30 /nie ma tej o 15.00!/. Główna Suma Jubileuszowa pod przewodnictwem i homilią J.E.Ks. Abpa Sławoja Leszka Głódzia o godz. 13.00. Zapraszamy do udziału wszystkich. Zapraszamy Chór Parafialny, Służbę Liturgiczną, Poczty sztandarowe różnych instytucji z naszej Parafii. Eucharystia ta będzie na żywo transmitowana przez Telewizję Polonia.
 10. Dzisiaj na boiskach Salos-u od godz. 14.00 do 20.00 odbędzie się Jubileuszowy Festyn Parafialny św. Jana Bosko. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz starszych – dla każdego coś miłego. Bliższe informacje o atrakcjach Festynu na plakatach. W związku z Festynem informujemy, że dziś od godz. 12.00-20.00 będzie zamknięta dla ruchu ul. Świętopełka na odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Mostowej.
 11. W kaplicy Sióstr Zmartwychwstanek o godz. 15.30 Msza św. i spotkanie dla Rodziców i Rodzin Osób Powołanych.
 12. W Parafii św. Józefa i Judy Tadeusza o godz. 13.30 Msza św. w języku kaszubskim.
 13. W sobotę i niedzielę doroczny Odpust Trójcy św. w Wejherowie. Szczegóły są na plakatach. W sobotę o godz. 6.00 Msza św. dla Pielgrzymów i ok. godz. 7.00 wymarsz na szlak pielgrzymi. Powrót Pielgrzymki w niedzielę ok. godz. 16.00. Zachęcamy do pielgrzymowania zarówno w sobotę, jak i w niedzielę: starszych, młodzież i dzieci. Przed kościołem dziś zbiórka do puszek na organizację tej Pielgrzymki.
 14. Dziękujemy Rodzinom za złożone ofiary na nasz kościół.
 15. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i wielu łask od Boga.
 16. Zachęcamy do nabywania w zakrystii i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość, Don Bosco, Dominik i inne.
 17. Weźmijcie Ducha św. – powiedział Chrystus w Wieczerniku do Apostołów. Dziś i do nas mówi: Weźmijcie Ducha św., abyście mogli dobrze wypełnić zadania powierzone wam przez Boga. Teraz przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

Ks. Józef Paliwoda sdb
(Proboszcz)