Zaproszenie Metropolity Gdańskiego na Mszę św. dziękczynną
za pontyfikat Ojca Świętego Benedykta XVI
i z prośbą o wybór nowego Papieża 28 lutego 2013

Konferencja Episkopatu Polski po ogłoszeniu przez Ojca Świętego Benedykta XVI Jego decyzji o zakończeniu posługi Następcy św. Piotra wystosowała okolicznościowy telegram. Zawiera on słowa wdzięczności za ponad siedmioletni pontyfikat Piotra naszych czasów, autentycznego Świadka Wiary i Teologa wprowadzającego Wiernych w głębię Dobrej Nowiny.

Archidiecezja Gdańska, solidaryzując się z całym Kościołem Powszechnym, pragnie przez swą modlitwę wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu za lata papieskiej posługi w Kościele Chrystusowym. Niech wyrazistym znakiem naszej jedności z Papieżem Benedyktem XVI będzie wspólnie przeżyta Eucharystia.

Zapraszam zatem wszystkich Wiernych Archidiecezji – kapłanów, siostry zakonne, samorządowców, szkoły i uczelnie, ruchy oraz stowarzyszenia kościelne, przedstawicieli służb mundurowych: Policji, Marynarki Wojennej, Straży Pożarnej, środowisk stoczniowców i portowców do udziału we Mszy św. w czwartek 28 lutego 2013 r., o godz. 18.00, w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie.

Niech tego dnia o godz. 20.00 we wszystkich kościołach Archidiecezji Gdańskiej rozlegnie się dźwięk dzwonów.

Jednocześnie zarządzam, by niedziela 24 lutego br. była przeżywana w parafiach jako dzień modlitwy dziękczynnej za posługę Ojca Świętego, a zarazem modlitewnej prośby o szczęśliwy wybór następcy Benedykta XVI, wyrażonych w ramach nabożeństwa połączonego z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź
Arcybiskup Metropolita Gdański

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *