1. Zgodnie zatem z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, niedziela 17 listopada będzie dniem ogólnopolskiej modlitwy i zbiórki ofiar na rzecz poszkodowanych na Filipinach. Proszę zatem, aby w kościołach Archidiecezji Gdańskiej przeprowadzić w tym dniu zbiórkę do puszek na ten cel. Zebrane ofiary przekażemy poprzez naszą diecezjalną Caritas. (ks. Abp. Sławoj Leszek Głódź).

 2. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w poniedziałek 18 listopada po mszy św. wieczornej. Święto Akcji Katolickiej przypada w przyszłą niedzielę Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 24 listopada o godz. 18.30.

 3. W dniu 13 listopada przypadły imieniny ks. Stanisława Kozery. W tym tygodniu 21 listopada przypadają imieniny ks Janusza. Solenizantom życzenia złożymy uroczyście w niedzielę 24 listopada o godzinie 12.30, ale już dziś modlimy się o błogosławieństwo Boże, o zdrowie na długie lata.

 4. W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.

 5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w środę od g. 19.00 do 20.00. 

 6. Dzień Pracownika Socjalnego obchodzony jest co roku 21 listopada. Praca pracownika pomocy społecznej jest trudna i złożona: wymaga wiedzy i wrażliwości, profesjonalizmu i zaangażowania, spojrzenia ogólnego i równocześnie dostrzegania pojedynczego człowieka – połączenie tak różnych perspektyw nie jest łatwe. Starają się jednak zawsze pomagać z całego serca, starszym, bezdomnym, niepełnosprawnym samotnym rodzinom wychowującym dzieci udzielając wsparcia finansowego psychologicznego oraz prawnego. Pomagają bardzo często z sukcesem. Zapraszamy na mszę św. w czwartek na godz. 18.30.

 7. Dnia 22 listopada (piątek) do Rumi przyjedzie muzyk i raper Artaszes „ARCI” Baroyan pochodzący z Armeni, kraju gdzie według tradycji wylądowała Arka Noego. Mimo tego, że dobrze czuje się w Polsce, pozostaje wierny swym korzeniom i w swej twórczości często nawiązuje do Armenii. Głęboko przemyślane, świetnie zarapowane i wyśpiewywane testy oraz inspiracja do tworzenia w osobie Jezusa Chrystusa sprawiają, że jego muzyka zdecydowanie się wyróżnia. Jego koncerty to eksplozja pasji, radości, dobrej zabawy oraz wspaniała okazja do uwielbienia Boga. Wystąpił już między innymi na Slot Art Festival czy na Fesitwalu Song of Songs. Koncert odbędzie się 22 listopada (piątek), o godz. 19:00 w Domu Kultury Rumia Janowo.

 8. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości odbędzie się w dniu 21.11.2013r. wgodzinach od 10.00 do 14.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej – Pałac Przebendowskich, ul. Zamkowa, 2a w Wejherowie.

 9.  Nasz Chór Parafialny Św. Cecylii obchodzi w tym roku Jubileusz 90- lecia działalności pro Ecclesia et populo. Z tej okazji od soboty w nawach bocznych kościoła znajduje się wystawa plakatów i zdjęć chóru  z ostatniej dekady.
  Główne uroczystości Jubileuszowe odbędą się w najbliższą  sobotę 23 listopada, rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 16:00  a następnie koncert. Zapraszamy!

 10. W ubiegłą sobotę 30 ministrantów z naszej parafii wzięli udział w 10 Inspektorialnym Turnieju Piłki Halowej Liturgicznej Służby Ołtarza. Na turniej zjechało się 356 ministrantów z 25 placówek Salezjańskich w tym 30 ministrantów i 5 opiekunów z naszej parafii. W kategorii szkoły podstawowej zajęli 8 i 16 miejsce, szkoła gimnazjalna 2 miejsce , a ponadgimanzjalna 5 miejsce. Królem strzelców w kategorii szkoły gimnazjalnej został Rafał Rendaszka z naszej parafii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 11. Zbiórka dla ministrantów honorowych o godz. 19:30 w salce ministranckiej.

 12. Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych w przysła niedzielę 24 listopada o godz. 18.00, a następnie msza św. w intencji składających prośby i podziękowania.

 13. Zaproszenie dla wiernych, katechetów, sióstr zakonnych i kapłanów, grupy duszpasterskich i stowarzyszeń a szczególnie dla Ministrantów, Lektorów i Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej na zakończenie Roku Wiary w Archidiecezji Gdańskiej, które będziemy przeżywali podczas Eucharystii w sobotę, 23 listopada br. o godz. 11.00 w Bazylice  Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. We wspólnotach parafialnych zakończenie Roku należy celebrować w niedzielę, 24 listopada br. w Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za złożone w tym czasie świadectwo wiary z serca dziękuję i błogosławię. Abp Sławoj Leszek Głódź

 14. Solenizantów i Jubilatów niech strzeże Boża Opatrzność.

 15. Prasa religijna do nabycia w zakrystii: Gość Niedzielny z artykułem o naszym Chórze "Cecylia".