1. Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu, wspaniałym narzędziom ewangelizacyjnym. Powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. Rodziców proszę by towarzyszyli młodym w ich wędrówkach w świecie mediów.
 2. Jutro w święto świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
 3. Spotkanie rady Wychowawczo-Duszpasterskiej we wtorek 20 września 2011 roku Spotkanie rozpoczynamy na mszy św. o g. 18.30. Spotkanie robocze u sióstr Zmartwychwstanek.
 4. Dzieci z klas II przygotowujące się do I Komunii Świętej przychodzą na Mszę Świętą na godz. 15.00 i przynoszą ze sobą karteczki/wizytówki, które zawierają imię, nazwisko dziecka, klasę oraz szkołę, do której uczęszcza.
 5. W środę, 21 września, obchodzimy święto świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty.
 6. W  środę nabożeństwo ku czci Maryii Wspomożycielki o g. 18.00.
 7. Zachęcam też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas wspólnoty: Oratorium, Oaza, Schola, Chór, Liturgiczna Służba Ołtarza…
 8. Za tydzień s. Małgorzata Chrostowska będzie składała śluby wieczyste w parafii bł. Edmunda Bojanowskiego (niedziela 25 września o g. 11.00).
 9. Za tydzień, 25 września o g. 12.30.Chór Cecylia będzie towarzyszył naszej modlitwie pieśniami o treściach maryjnych
 10. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy religijnej.
 11. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
 12. Ostatnio z naszej parafii odeszła do Boga:
  + Ewa Sędzicka l. 61, zam., ul. Brzozowa
Rumia,17 września 2011 roku

Ks. Waldemar Łachut, proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *