1. Dziś przypada 33. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II.

 2. W naszej parafii gościmy ks. wicerektora Mariusza Chamarczuka i młodych salezjanów z Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie nad Wartą.
  Modlą się oni z nami przez cały dzień podczas mszy św. Spotkanie z Przyjaciółmi WSDTS o g. 16.15 w domu zakonnym-plebanii. Spotkanie z młodzieżą o g. 19.15 w Oratorium. Serdecznie polecam i zapraszam. Ofiary składane do puszki przeznaczone na potrzeby Naszego Seminarium.
 3. Różaniec codziennie o 18.00 dla wszystkich parafian, od poniedziałku do piątku o 17.00 dla dzieci i młodzieży, w piątek o 19.30 dla młodzieży.
 4. W poniedziałek dla Akcji Katolickiej msza święta o g. 18.30 i spotkanie w organistówce. 
 5. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od 19 do 20. Prowadzi Diakonia. Zapraszam wszystkich parafian. Za tydzień adorację z różańcem przygotowuje III Zakon św. Franciszka od godz. 17.45 (przed mszą św.)
 6. Msza św. w środę o g. 18.30 ku czci bł. Jerzego Popiełuszki. Modlimy się szczególnie w intencji młodych pracowników, robotników – o dobrą pracę, godne warunki, sprawiedliwe   wynagrodzenie. Zapraszamy tych co uczą się zawodu, rozpoczęli pierwszą pracę lub szukają pracy.
 7. Spotkanie Współpracowników Salezjańskich w czwartek 20 października 2011roku po mszy świętej.
 8. W sobotę 22  października o godz. 10.00 odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej. Rozpoczęcie jak zwykle w kościele pw.św. Anny. Tego roku Drogę Krzyźową prowadzą księża z parafii pw.św. Józefa i Judy Tadeusza. Zapraszają Akcje Katolickie parafii rumskich
 9. Za tydzień w niedziele 23 października stowarzyszenie FILANTROP z pismem osób niepełnosprawnych  i z krótkim świadectwem wiary w ramach ogłoszeń, pragniemy w ten sposób dotrzeć do osób ze SM ale i pomóc dzieciom z chorobą nowotworową oczu.
 10. Zbliża się dzień Wszystkich Świętych a następnie wspomnienie Wszystkich zmarłych. Proszę o uporządkowanie grobów swoich bliskich jak i grobów sąsiednich wiedząc, że nikt ich nie może uporządkować. Proszę też o zwrócenie uwagi na dzieci, które zachęcane są do kultu pogańskich obrzędów i zwyczajów. Wymaga to również, byśmy modlili się i rozmawiali z dziećmi na temat, życia doczesnego, śmierci i wieczności np. przy okazji dbania o groby w których pochowane są ciała naszych krewnych.
 11. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy tradycyjną akcję naszych ministrantów „Najtańsza lampka u ministranta”. Zachęcamy naszych parafian do nabywania lampek i zniczy u naszych ministrantów!
 12. W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
  Brunon Sychowski , l. 94, zam. ul. Dębogórska