1.  Ks. Janusz Tokarczyk został Regionalnym Moderatorem Domowego Kościoła w Ruchu Świadło Życie.
 2. Pani Adela Szramkowska została zatwierdzona na Prezesa Akcji Katolickiej przy naszej Parafii. Dziękujemy dotychczasowemu prezesowi p. Andrzejowi Liszewskiemu za jego posługę.
 3. Siostra Sylwina przełożona ss. Zmartwychwstanek obchodzi w poniedziałek swoje imieniny. Niech Pan Bóg jej błogosławi.
 4. W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00  przed kościołem odbędzie się próba prószenia kwiatków. Zapraszamy dziewczynki w wieku od 4 lat, a szczególnie z klas III, które przystąpiły w tym roku do I Komunii Świętej.
 5. Rodziców, którzy pragną przygotować dzieci do I spowiedzi i komunii w tym roku proszę o odbiór deklaracji w zakrystii lub w kancelarii. Wypełnione deklaracje oddajemy do dnia 18 września w Kancelarii lub zakrystii Kościoła.
 6. W poniedziałek Akcja Katolicka uczestniczy we mszy św. o godz. 18.30, po której nastąpi spotkanie.
 7. We wtorek 13 września po mszy św. wieczornej Nabożeństwo Fatimskie i procesja.
 8. W środę 14 września obchodzimy odpust Podwyższenia Krzyża świętego. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.00 i suma 18.30. Przed sumą odprawimy uroczyste nieszpory o godz. 18.00. Na sumie poświęcimy wieniec dożynkowy z Kazimierza..
 9. W parafii NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi w dniach od 16 do 18 września będą się odbywały spotkania w mocy Ducha Świętgo pod hasłem „Trzeba wam się powtórnie narodzić. Konferencje i homilie będzie głosił ks. Prałat dr Wojciech Nowacki. W ssobotę 17 września o godz. 19 zostanie odprawiona msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Szczegóły na plakatach i ulotkach. Serdecznie zapraszamy.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawia działalność Schola Parafialna. Wszystkie dzieci, które chcą swoim śpiewem ubogacić Msze Święte zapraszamy na pierwszą próbę w sobotę, 17 września na godz. 10 do Oratorium. Uroczyste rozpoczęcie roku Oratoryjnego w przyszłą niedzielę podczas Mszy o 11-stej, a następnie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy do Oratorium na dobre ciasto i herbatę!
 11. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy religijnej.
 12. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
 13. Ostatnio z naszej parafii odeszli do Boga:
  + Anna Stencel, ur w 1923 r. zam. Mickiewicza
  +Stefania Lehmann, ur. 1926r, zam. Gdynia
Rumia, 2 września 2011 roku

Ks. Waldemar Łachut, proboszcz


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *