1. Dziś zbieramy ofiary do puszek na potrzeby pielgrzymki.
   2. W poniedziałek 29 sierpnia Spotkanie Katechetów naszej Parafii na Plebanii o godz. 16.00
   3. W środę Nabożeństwo ku czci Maryi Wspomożycielki Wiernych o godz. 18.00
   4. W czwartek 1 września – rozpoczęcie Roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 1.
    Msza św. dla:
    klas IV-VI  o godz.   8.00
    klas 0-III  o godz. 11.30

Uczniów SP1 proszę o przyniesienie kolorowych wizytówek z imieniem i nazwiskiem i klasą

   . Wizytówka o wymiarach 9cmx4,5cm.
   Msze św. na rozpoczęcie roku u ss. Salezjanek
    klasy I – VI  o godz.   9.00
    przedszkole  o godz. 17.30
 1. I czwartek miesiąca – Godzina święta. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 18.00. Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne i w int. Ministrantów o godz. 18.30. Tego dnia nasz Współbrat ks. Zygmunt Grochowski odprawi mszę św. jubileuszową z okazji 25 lecia przyjęcia święceń kapłańskich.
 2. W czwartek 1 września 2011r, w 72 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji Ojczyzny. zapraszają do Kościoła Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego ul. Fredry 24 Burmistrz miasta oraz Ksiądz Proboszcz Parafii. Przed Mszą Świętą składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej z udziałem wojskowej asysty honorowej.
 3. I piątek miesiąca – odwiedziny chorych od godz. 9.00
 4. I piątek miesiąca – Spowiedź pół godziny przed nabożeństwami.
 5. Dzieciom proszę przypomnieć o I piątkowej Komunii św. wynagradzającej. Jeżeli, spowiedź była dzień wcześniej to wystarczy przyjęcie Komunii św.
 6. Msza św. o godz. 7.00, 8.00, 17.00 dla dzieci, 18.30, 19.30 – dla młodzieży.
 7. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o godz. 8.30 i 18.00
 8. W sobotę (3 września) Pielgrzymka do Swarzewa. Msza św. o 6.15 w naszym kościele i o godz. 7.00 wymarsz naszej grupy;
  – prosimy o przygotowanie wcześniej intencji modlitewnych (na karteczkach)
  – powrót „na własną rękę” bądź też zamówionym autokarem.
  W niedzielę 4 września 2011 roku – msza św. w Swarzewie dla Rumi o 8.30, suma o 10.00, a o 12.30 pożegnanie pielgrzymek. Do Swarzewa dojazd „na własną rękę” bądź też zamówionym autokarem. W niedzielę autokar wyjeżdża o godz. 9.00. Przybycie pielgrzymki do Rumi ok. godz. 19.00 – 19.30.
  Nasza grupa będzie wyróżniała się spośród wielu innych koszulkami pielgrzyma, które zostały zamówione. Będą one rozdawane w dniu wymarszu. Prosimy o właściwe dobranie rozmiaru!!!
  Jeśli to możliwe bardzo prosimy w zakrystii zgłosić swoje uczestnictwo w pielgrzymce oraz zdeklarować chęć powrotu i dojazdu do Swarzewa autokarem. To znacznie ułatwi organizację!!!
  Do uczestnictwa w pielgrzymce zapraszamy w sposób szczególny młodzież, a nade wszystko młodzież przygotowującą się do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA!!!!
 9. I sobota miesiąca – ku czci Najświętszego Serca Maryi. Msza św. w intencji ochrony życia poczętego i int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień o godz. 8.00
 10. Nabożeństwo ku czci Maryi o godz. 8.30. Na nabożeństwie modlimy się w int. Ochrony życia poczętego (proszę przyjść ze świecami) jak i w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
 11. Po wakacyjnej przerwie wznawia są działalność Chór Parafialny. Zarząd chóru i p. dyrygent serdecznie zapraszają wszystkich chórzystów oraz chętnych, mających predyspozycje głosowe i pragnących zasilić szeregi chóru, aby swoim śpiewem wielbić Boga na mszę św. 2 września o godzinie 18.30. Po mszy św. odbędzie się spotkanie organizacyjne w „Organistówce”.
 12. Za tydzień I Niedziela m-ca – o godz. 12.30 Msza św. w int. Żywego Różańca i zmiana tajemnic.
 13. Za tydzień puszka przed kościołem przeznaczona dla Domu Dziewcząt prowadzonemu przez p. Zofię Langowską.
 14. Zachęcam do nabywania w zakrystii prasy religijnej.
 15. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
 16. Ostatnio z naszej parafii odeszli do Boga:
  + Franciszeka Fic, lat 87, zam. ul. Różana

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *