1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Waldemara Jonatowskiego, misjonarza z Kenii, pochodzącego z Rumi. Dziękujemy mu słowo Boże za głoszone przez całą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Są wśród nasz młodzi salezjanie, którzy przygotowują się do ślubów wieczystych. Obejmijmy ich naszą modlitwą, by wypełnili swoje zobowiązania wobec Pana Boga i Kościoła.
 3. Spotkanie Rady Wychowawczo-Duszpasterskiej we wtorek o g.19.00 w Organistówce.
 4. Nabożeństwo ku czci NMP Wspomożenia Wiernych w środę o godz. 18.00.
 5. Wspomnienie ks. Bosko w ostatni dzień miesiąca w piątek o godz. 18.30. Po mszy św. Ucałowanie relikwii świętego.
 6. I Sobota – ku czci Najświętszego Serca Maryi; o godz. 8.00 Msza św. w int. obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci oraz w int. Krucjaty Wyzwolenia Człowieka o wyzwolenie z lęku i wszelkich uzależnień; o godz. 8.30 nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. Osoby z Obrony Życia zapraszamy ze świecami.
 7. I niedziela miesiąca 2 września sierpnia Msza św. w int. Żywego Różańca o godz. 12.30, a następnie wymiana tajemnic różańcowych.
 8. Od przyszłej niedzieli Msza św. będzie również o godz. 15.00.
 9. Przygotowujemy się również do pielgrzymki do Swarzewa w dniach 8-9 września.
 10. Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala-Kończak zawiadamia, że w terminie do 7 września 2012 r. można składać do dyrektorów szkół wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów objętych Rządowym programem pomocy uczniom w 2012 r. – „Wyprawka szkolna”. Dofinansowanie obejmuje uczniów z rodzin najuboższych, znajdujących się w trudnej sytuacji losowej.
 11. Burmistrz Miasta Rumi Elżbieta Rogala-Kończak oraz Ksiądz Proboszcz Parafii Andrzej Gierczak zapraszają mieszkańców miasta, w 73 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w sobotę 1 września 2011r. o godz. 18.00 do Kościoła Błogosławionego Edmunda Bojanowskiego. Przed Mszą Świętą składanie kwiatów w miejscach pamięci narodowej z udziałem wojskowej asysty honorowej
 12. Trwają zapisy na pielgrzymkę: do Rzymu, Monte Casino, Wenecji – 22-28 września tel.: (58) 6714959
 13. Prasa religjijna: Gość niedzielny, List, Nasza Arka
 14. Solenizantom i jubilatom składamy serdecznie życzenia i modlimy się o Boże błogosławieństwo na każdy dzień.
 15. W minionym Tygodniu odeszli do Pana:
  śp. Paweł Busz l. 74 z Gdyni pogrzeb był w naszej Parafii
  śp. Zbigniew Papierowski l. 40 z Rumi ul. Saperów
  śp. Halina Bikielec l. 68 z Sopotu pogrzeb w naszej Parafii w poniedziałek o g. 12.00
  śp. Elżbieta Jach l. 69 z Kolonii pogrzeb w nasz Parafii w poniedziałek o g. 10.00