1. W tym tygodniu nasi parafianie są obecni na Światowych Dniach Młodzieży. Dla zrównoważonego, pozytywnego i pełnego wizerunku tego wydarzenia o zasięgu Globalnym, zachęcam do zapoznania się z przesłaniem Papieża Benedykta XVI, z odbiorem młodzieży, która wsłuchuje się w słowa naszego Papieża.
 2. Trwają przygotowania do Pielgrzymki do Swarzewa, za tydzień zbierzemy do puszek na potrzeby pielgrzymki.
 3. Ks. Jacek Brakowski-kierownik pielgrzymki prosi, aby podać dziś w zakrystii imię i nazwisko osób, które chcą w sobotę, 3 września wracać autobusem ze Swarzewa.
 4. Pielgrzymka wychodzi z naszej parafii 3 września br. na odpust Narodzenia NMP (Matki Boskiej Siewnej).
 5. W środę 24 sierpnia w liturgii przypada święto świętego Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską, nabożeństwo ku czci NMP Wspomożenia Wiernych o godzinie 18.00.
 6. W piątek 26 sierpnia przypada Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze św. z kazaniami o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.30.
 7. W sobotę 27 sierpnia wspominamy św. Monikę, matkę świętego Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
 8. Wszystkich Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia niech strzeże Boża Opatrzność, a Maryja wspomaga w przezwyciężaniu codziennych trudów.
 9. Ostatnio z naszej parafii odeszli do Boga:
  + David Szymon Siwik, w dniu urodzin
  + Halina Kolasa, lat 67, zam. ul. Gdyńska
  + Ryszard Buchowicz, l. 57, zam. ul. Wileńska
Ks. Waldemar Łachut, proboszcz

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *