XX Niedziela Zwykła

 1.     15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia Msze święte według porządku niedzielnego. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione. Sam gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za wszelkie otrzymane dary. Ten dzień, to również Dzień Wojska Polskiegow 96 rocznicę Bitwy Warszawskiej. Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych odbędzie się w poniedziałek 15 sierpnia o godz.12.30 w Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego. Uroczyste składanie kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Armii Krajowej o godz. 12.00; a o godz. 12.15 na mogiłach żołnierzy na cmentarzu parafialnym w Rumi.
 2.     Również 15 sierpnia przypada Patronalne Święto Rumi - św. Jana Bosko. Po Mszy św. o godz. 30 poświęcenie boisk przez ks. Wikariusza Inspektorialnego Adama Popławskiego, przy udziale zaproszonych gości. Po poświęceniu festyn z udziałem Arki Noego. Program jest wywieszony w gablotach. Serdecznie zapraszamy Parafian i wszystkich Gości, szczególnie ministrantów, dzieci i młodzież.
 3.     Jutro po każdej Mszy świętej przed kościołem rozprowadzamy książki o św. Janie Bosko założycielu Zgromadzenia Salezjańskiego i patronie naszego miasta. Zachęcamy do zaopatrzenia się w te ciekawe pozycje o tym wielkim świętym.
 4. Boski Festiwal? Aby to sprawdzić co to jest, zapraszamy młodzież  w dniach 18 – 21 sierpnia do Szczecina na kolejną – nieco inną – edycję spotkania o charakterze religijno–formacyjno–warsztatowym.
 5.     Modlimy się o trzeźwość narodu oraz podejmujemy deklaracje trzeźwości. Książka deklaracji trzeźwościowych wystawiona na ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6.     W środę nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki Wiernych o godzinie 18.00.
 7.     Do końca wakacji nie ma w niedzielę Mszy świętej o godz. 15.00.
 8.     Kancelaria w czasie wakacji czynna we wtorek i sobotę od 8.30 do 10.30 i od 17.00 do 18.00
 9.     „Gość Niedzielny” do nabycia w zakrystii.
 10.     Solenizantom, Jubilatom, Gościom i wszystkim Parafianom niech błogosławi Chrystus Pan.
 11.     W miniony tygodniu odszedł do Pana: + Jarosław Kuczyński l.52, zam. ul. Mostowa - pogrzeb w środę o godz. 11.00.